Karapınar Otobüs Bileti

Karapınar Seferi Yapan Firmalar
Karapınar Hakkında
Karapınar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Karapınar otobüs bileti satan firmaları, Karapınar otobüs bilet fiyatları, Karapınar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Karapınar

Konya´nın güzide ilçelerinde karapınar tarih boyunca Ereğli, Ulukışla ve Konya arasında önemli bir konaklama merkezi olmuştur. Yavuz Sultan Selim, hüküm sürdüğü dönemde, buraya bir kervansaray yaptırmıştır. Bu nedenle ilçeye bir zamanlar ´´Sultaniye´´ denmiştir. Karapınar, topografik olarak Türkiye açısından büyük bir önem arz etmektedir. Zira ilçe, Türkiye´de yer alan tek çöl toprağıdır. Meke Tuzlası, Karapınar ilçesi sınırlarında yer almaktadır. İlçenin topraklarının %70 lik önemli bir kısmı kireçlidir. Bununla birlikte pek çok obruğa rastlamak da mümkündür. Meyil Gölü, Acıgöl, Çıralı göğü bu havzada yer alır.

Eski yeraltı şehirlerine de rastlanan ilçede, rüzgâr erozyonu çok fazladır. Yapılan teşvikler sayesinde 2014 yılından beri Karapınar´da koyunculuğun yanı sıra büyükbaş hayvancılık da yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, arpa, buğday, pancar, mısır ve patatesin yetiştirilmesi için gereken çalışmaların da yapılması bölgenin göç vermesini önledi. 2000´li yılların başında 40.000 olan Karapınar nüfusu, 2015 verilerine göre yaklaşık 50 bin kişiden oluşmaktadır. Dikkate değer Meke Tuzlasını görmek isteyen vatandaşlarımız, kolaylıkla Karapınar otobüs bileti bularak bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

En Çok Tercih Edilen Karapınar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus