Karayazı Otobüs Bileti

Karayazı Seferi Yapan Firmalar
Karayazı Hakkında

Karayazı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum un en güzel yönlerinden olan, Karayazı otobüs bileti satan firmaları, Karayazı otobüs bilet fiyatları, Karayazı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum,
Karayazı

Erzurum’un en yüksek ilçelerinden biri olan Karayazı ilçesi 2450 metre rakıma sahiptir. Karayazı, doğuda Tutak, güneyde Karaçoban ve Malazgirt, batıda Karaköy ve Tekman, kuzeyde ise Horasan ilçeleriyle komşudur. İlçe genelinde sert karasal iklim özellikleri görülmekle beraber Türkiye’nin soğuk yeri olarak bilinmektedir. Zaten ilçe adını da soğuk olma özelliğinden almıştır. Karayazı kar ile kaplı düzlük anlamına gelen kar yazı sözünden oluşmuştur. Bölgede kış mevsimi oldukça uzun, yaz mevsimi ise çok kısa sürmektedir. Bölge kışın neredeyse tamamını karlar altında geçirmektedir. 

Karayazı’da Gezilecek Yerler

Karayazı otobüs bileti alarak gerçekleştirebileceğiniz gezi sırasında ziyaret edebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bunlar;

·         Cunni Mağarası

·         Köyceğiz Gölü

·         Çakmak Dağı ; Karayazı’nın arkasında bulunan Çakmak Dağı, müthiş bir oksijen kaynağıdır. Bunun yanında bölgedeki kaynak suları ve doğal çiçekler dağın güzelliğine farklı bir anlam yüklemektedir. Bölge piknik alanı olarak da kullanılmaktadır.

·         Kangha, bölgesinde çok eski yerleşim kalıntıları bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Karayazı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus