Kargı Otobüs Bileti

Kargı Seferi Yapan Firmalar
Kargı Hakkında
Kargı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, Kargı otobüs bileti satan firmaları, Kargı otobüs bilet fiyatları, Kargı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum, Kargı

Çorum iline bağlı Kargı ilçesi, il merkezine 105 km. uzaklıkta Osmancık ile Kastamonu arasında bulunmaktadır. 1956 yılında Kastamonu ilinden Çorum iline bağlanan Kargı, 1936 yılından itibaren ilçe olarak idare edilmektedir. İlçenin ekonomisini temel olarak, tarım hayvancılık ve orman ürünleri oluşturmaktadır. Kargı’da hububat, baklagiller, yem bitkileri ve sanayi bitkileri yetiştirilmektedir. İlçenin içerisinden geçen Kızılırmak çevresinde çeltik üretimi de yapılmaktadır. İlçenin en meşhur ürünleri; bamya, pirinç ve tulum peyniridir. 

Kargı’da Gezilecek Yerler

Kargı Yaylası: Kargı’nın kuzey bölgesindeki dağlık alanda yer alan Kargı Yaylası, doğal güzelliği ve temiz havası ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Yaylanın kendine has bitki örtüsü ve yöresel evlerinin yanı sıra temiz su kaynakları büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kargı Yaylası, ilçe merkezine 26 km. uzaklıktadır.

Mihri Hatun Camii ve Hamamı: Kargı ilçesi Karakise köyünde bulunan cami, 4. Murat tarafından yaptırılmıştır. 4. Murat’ın Bağdat Seferi sonrasında, ailesinin Kargı’nın Karakise köyünde ölmesi sebebiyle adını Mihri Hatun Cami olarak almıştır. Kargı otobüs bileti alarak bu yapıları ziyaret etmeniz mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Kargı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus