Karlıova Otobüs Bileti

Karlıova Seferi Yapan Firmalar
Karlıova Hakkında

Karlıova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün en güzel yönlerinden olan, Karlıova otobüs bileti satan firmaları, Karlıova otobüs bilet fiyatları, Karlıova otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Karlıova, Bingöl

Bingöl’ün kuzeydoğusunda bulunan bu ilçeye Bingöl merkez kalkışlı  Karlıova otobüs bileti bulabilirsiniz.  İlçede 4 mahalle, 48 köy,26 adet ise mezra bulunmaktadır. İlçe 1936’ya kadar Muş iline bağlı fakat sonrasında Bingöl iline bağlı hale getirilmiştir. Ayrıca ilçede rakım yüğksekliği nedeniyle kış aylarında ulaşım aksamaya uğrayabilmektedir.  İlçe şehir merkezine yaklaşık 70km.  uzaklıktadır.  Muş iline ise 100km.  uzaklığı vardır. İlçenin tarım ve hayvancılığa dayalı bir geçimi vardır. Bu nedenle hem kendisine yakın bir diğer il oan Muş ile hem de Bingöl merkez ile ekonomik bağlılığı bulunmaktadır. Kışın zor ve ağır şartları ile Karlıova kendisine yaraşır bir isim almıştır.

Karlıova tepesinden özellikle güneşin doğuşunu izlemek ise doğaseverlere müthiş bir renk çeşitliliği ile manzara sunuyor.  Güneşin doğuşunu izlemeden dönmemeniz gereken bir ilçedir. Bu doğa manzarası Karlıova’ya has bir özellikle kendisin sunar.  Ayrıca Karlıova’nın Kübik köyünde yer alan Kübik Mağarası’nda  Cilalı Taş ve Tunç Devri’ne ait kalıntılar yer almaktadır. Aynı mağarada duvarlarda da işlemler ve bezemeler yer alıyor.  Tüm bu özellikleri ile Karlıova seyahati bir doğa ve tarihsel güzellik ziyafetine dönüşecektir. 

En Çok Tercih Edilen Karlıova Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus