Karpuzlu Otobüs Bileti

Karpuzlu Seferi Yapan Firmalar
Karpuzlu Hakkında
İncirliova Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aydın’ın en güzel yönlerinden olan, Karpuzlu otobüs bileti satan firmaları, Karpuzlu otobüs bilet fiyatları, Karpuzlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Aydın, Karpuzlu

Aydın´ın seçkin ilçelerinden Karpuzlu´nun eski ismi ´´Demircidere´´dir. İlçeye bu ismin neden verildiği noktasında kesin bir görüş yoktur. Buna karşın, eskiden bu bölgede demircilerin yaşadığı bilindiğinden böyle bir isim verilmiş olabileceği tahmin edilmektedir. Karpuzlu ismi ise, bölgedeki Karpuzlu ovasından ileri gelmektedir. Yıl itibariyle 11 bin kişilik nüfusa sahip olan Karpuzlu küçük ve hoş bir ilçedir. İlçenin nüfusu 2000´li yıllarda 15 bin iken bu günlerde 11 bin olması, yöneticileri çeşitli çalışmalar yapmaya itmiştir. Karpuzlu´da genel olarak Girit´ten göç etmiş insanlar yaşamaktadır. 

Karpuzlu´ya Nasıl Gidebilirim?

Karpuzlu ile Aydın şehir merkezi arasında 55 km´lik bir mesafe bulunmaktadır. Haliyle, Aydın´dan gün içerisinde İncirliova otobüs bileti alınabilecek seferler düzenlenmektedir. Şahsi otomobilleriyle seyahat edecek olanlar Çine-Aydın yolunu takip ederek Karpuzlu´ya ulaşabilir. Karpuzlu, Aydın´a çok da uzak olmamasına rağmen yeterince gelişememiştir. Karpuzlu halkı genel itibariyle tabiatını koruduğundan yöresel giyim-kuşamları oldukça farklı ve güzeldir. 

Karpuzlu´da Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Aydın Anadolu Turizm

                    Ulusoy Aydın Turizm

                    Varan Aydın Turizm

 

En Çok Tercih Edilen Karpuzlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus