Kaş Otobüs Bileti

Kaş Seferi Yapan Firmalar
Kaş Hakkında
Kaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Kaş otobüs bileti satan firmaları, Kaş otobüs bilet fiyatları, Kaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kaş´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Şanlıurfa Otobüs Firmaları

                    Sinop Otobüs Firmaları

                    Antalya Otobüs Firmaları 


Kaş´ın Kısa Tarihçesi

Kaş köyleri eldeki verilere göre, Lykia medeniyetinin en mühim bölgesidir. Teke yarımadasında bulunan sahillerin İ.Ö.  6 bin yıldan beri iskan edildiği hususunda uzlaşılmıştır. Kaş büyük bir tepe ve Akdeniz arasında kurulmuş bir yerleşim yeridir. Kaş, genel olarak kuzeybatı yönünde gelişmiştir, nüfus orada yoğunluk kazanmıştır.Kaş`ın önceki adı Antiphellos`tur. Bu addan da anlaşılacağı üzere Kaş eski bir Lykia şehridir.

Günümüze kaş ahalisi geçimini yaz aylarında turizm amaçlı otel, pansiyon ve motel işletmeciliği yaparak yaşamını idame ettirmeye çalışmaktadır. Kaş halkının çoğunun yayla köylerinde toprakları vardır. Yayla ve ovalarda ülkemizi çin son derece önemli olan yaş sebze, meyve ve çiçek üretimi yapılmaktadır. Kış aylarında da üretim seralarda yapılmaya çalışılır; mahsüller ihracat yoluyla yurt dışına dahi satılır. Göze çarpan bir başka şey ise dağlık ve yüksek alanlarda elma üretimi yapılmasıdır. Kaş ekonomisinin çoğunu Turizm gelirleri oluşturmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisidir. Bunun için Kaş otobüs bileti gerek Antalya´dan gerekse çevre şehir ve ilçelerden rahatlıkla bulunabilir. 


Kaş´ta Gezilecek Yerler

                    Kaputaş Plajı

                    Kekova

                    Kaleköy Limanı

                    Antiphellos Antik Tiyatrosu

                    Büyük Çakıl Plajı

                    Hidayet Koyu

                    Aslanlı Lahit

                    Akçagerme Plajı

En Çok Tercih Edilen Kaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus