Kastamonu Otobüs Bileti

Kastamonu Seferi Yapan Firmalar
Kastamonu Hakkında
Kastamonu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Kastamonu otobüs bileti satan firmaları, Kastamonu otobüs bilet fiyatları, Kastamonu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Kastamonu

Kastamonu, Kastamonu’nun merkez ilçesidir. Evliyalar şehri olarak bilinmesinin yanında, Anadolu’daki en eski şehirlerden biridir. Türkiye’de açılan ilk “Kent Tarihi Müzesi” de burada bulunmaktadır. Bölgede bulunan çok sayıda tarihi ve turistik yapının dışında gastronomi merkezi olarak da ziyaretçi akınına uğrayan bir yer. Pek çok ünlü yemeği olmasıyla birlikte en önemlileri çekme helvasıdır.  Bölge aynı zamanda pek çok sanatçının doğduğu ve büyüdüğü yerdir. “Çanakkale Türküsü”  Kastamonulu Yorgansız Hakkı tarafından yazılmış ve bestelenmiştir. Pek çok kültür, sanat ve turizm çeşitliliğini içinde barındıran Kastamonu’ya,  Kastamonu otobüs bileti  alarak ziyaret etmeniz mümkün. 

Kastamonu’da Gezilecek Yerler

·         Kastamonu Saat Kulesi: Kastamonu ilçesinden bulunan saat kulesi, 12 metre yüksekliğinde ve kesme taştan yapılmıştır. Saat kadranı II. Abdülhamit tarafından gönderilmiştir.

·         Kent Tarihi Müzesi: Hükümet Konağı yanında yer alan bu müze, muadillerinin öncüsü olarak bilinmektedir. Müzede, Kastamonu’nun kentleşmesi sırasında yaşadığı değişim, kente ve bölgeye ait eşyalar, tarihten günümüze Kastamonu’yu yansıtan fotoğraflarla görmeniz mümkün. Ayrıca müzede el yapımı bir piyanoyu da bulunmaktadır.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus