Kayseri - Gürün Otobüs Bileti

Kayseri Hakkında

Kayseri Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri´nin en güzel yönlerinden olan, Kayseri otobüs bileti satan firmaları, Kayseri otobüs bilet fiyatları, Kayseri otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kayseri Hakkında Bilgiler

Kayseri, İç Anadolu Bölgesi´nde bir ildir. Dünya´nın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak´ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü´nden Fırat nehrine kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçer. Rus hükümdarları, Caesar adının Rusça biçimi olan çar unvanını 1453´te İstanbul´un Türkler tarafından fethinden kısa bir süre sonra benimsemişlerdir. Adlandırmanın amacı, Osmanlı sultanlarının Rum kayserliğine varis olma iddiasına karşı koymak ve Bizans tahtının mirasında hak iddia etmektir. 

Kayseri ‘de Gezilmesi Gereken Yerler

Yeni keşfedilmiş ve henüz tamamı ziyarete açılmamış yerlerden birisi. Hıristiyanlığın yasaklandığı dönemlerde Hristiyanların yaşamak için dağı kazarak inşa ettiği bu şehir, insanoğlunun hangi süreçlerden geçtiğini, isterse neler yapabileceğini görmek adına kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi.

Eğer giderseniz sizi oldukça zor bir gezi bekliyor. Kimi zaman çömelerek, kimi zamanda su üzerinde botla bile gezebilirsiniz şehri. Kayseri’de gezilecek yerler listemizde bulunan ve Kayseri’nin sembolü haline gelen Erciyes, artık kayak turizmi ile de ön plana çıkmış durumda. Biraz daha mütevazi ve ekonomik bir kayak tatili istiyorsanız Erciyes’e gelebilirsiniz. Ya da kış aylarında bir Kayseri ziyaretiniz olacaksa günübirlik bile gidip gelmeniz mümkün. Kayseri Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

Gürün Hakkında
Gürün Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Gürün otobüs bileti satan firmaları, Gürün otobüs bilet fiyatları, Gürün otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Sivas, Gürün

Gürün Tohma vadisi üzerinde “Beş beldenin incisi” olarak tabir edilen şirin bir Sivas ilçesidir. Bizans döneminde Gauranina ismiyle bilinen ilçenin ismi güçlü, kuvvetli anlamı olan Gür kelimesi ile şöhretli ve meşhur anlamına gelen Ün kelimesinin birleşmesi ile oluşan Gürün’den gelmektedir. Gürün, Doğu Anadolu’nun, İç Anadolu’ya açılan önemli bir kavşak noktası olarak kabul edilmektedir. 

Gürün Gezilecek Yerler  

Sivas’ın bu eşsiz ilçesine en uygun Gürün otobüs bileti ile ulaştıktan sonra tarihi güzelliklerinin tadını çıkartmalısınız. Mutlaka gezmeniz gereken yerleri şu şekilde listeledik;

-          Şuğul Vadisi

-          Gürün Kilisesi

-          Kaya Mağaraları

-          Gökpınar Gölü

-          Gökpınar Alabalık Tesisleri

-          Gürün Ulu Camii

-          Meryem Ana Manastırı

-          Tepecik Köyü Taban Mozaiği

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus