Kazımkarabekir Otobüs Bileti

Kazımkarabekir Seferi Yapan Firmalar
Kazımkarabekir Hakkında

Kazımkarabekir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Karaman’ın en güzel yönlerinden olan, Kazımkarabekir otobüs bileti satan firmaları, Kazımkarabekir otobüs bilet fiyatları, Kazımkarabekir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kazımkarabekir İlçesi Hakkında Bilgiler

Kazımkarabekir İlçesi;  Konya-Karaman Devlet yolu üzerinde Konya İli´ne 85 km, Karaman İli´ne 23 km mesafede bir yerleşim yeridir. İlçenin güneyinde Hadim, kuzeyinde Çumra, doğusunda Karaman, batısında Güneysınır yerleşim birimleri bulunmaktadır.  İlçenin güneybatısında yer alan Özyurt dağı (Hacıbaba dağı) 2481 metre yüksekliğindeki zirvesiyle İç Anadolu Bölgesinin Konya bölümünde en yüksek noktadır. Kazımkarabekir´in güneybatısındaki bu dağ ile kuzeydoğusundaki Karadağ (2288 metre) volkan topluluğu arasında geniş aşınım düzlükler uzanır. İlçemizde yetişen ürünler Buğday, Arpa Nohut, Fasulye, Ayçiçeği, Kavun, Karpuz, Şekerpancarı, Fiğ, Kabak (Çerezlik),Patates, Domates, Dane Mısır, Üzüm ve Elma´dır. İlçemiz sınırları içinden nehir ve ırmak geçmemekle birlikte tarım için sulama yeraltı su kaynaklarından kuyu açılmak suretiyle sağlanmaya çalışılmaktadır. 

Kazımkarabekir İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Köprüsü kesme taştan, biri büyük ve biri küçük, iki gözlü olarak yapılmıştır. Başlama ve bitiş noktaları, kayalar üzerine oturtulmuştur. Köprünün: genişliği 7 metre ve uzunluğu ise, 67 metredir. Su seviyesinden yüksekliği ise: 27 metredir.

Köprüde bulunan kitabeden, köprünün: 1306 yılında, Karamanoğullarından Mirza Halil Bey zamanında yapıldığı anlaşılmaktadır. Mimarı ise, Yusuf oğlu Süleymandır. Köprünün yapılışı hakkında bir söylenti var. Buna göre: “ Köprüyü yapan çırak, ustasına: “Bir köprü yaptım, gezmeli değil, görmeli” der. Köprünün “Görmel” ismi, bu efsaneden gelmektedir.

Kazımkarabekir Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kazımkarabekir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus