Keban Otobüs Bileti

Keban Seferi Yapan Firmalar
Keban Hakkında
Keban Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Keban otobüs bileti satan firmaları, Keban otobüs bilet fiyatları, Keban otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Elazığ, Keban

Keban, Elazığ’a 46 km uzaklıkta yer almakta olup Keban Barajı ile tanınan tarihi bir şehirdir. Doğusunda Elâzığ, batısında Arapgir ilçesi, kuzeyinde Tunceli Çemişgezek ilçesi, kuzeybatısında Ağın, güneyde ise Baskil ilçesi yer almaktadır. Elazığ’dan otobüsle ulaşımın çok rahat olduğu Keban’da, Keban Baraj gölü 125 km uzunluğunda olup, 30,1 milyar m3 hacminde ve günlük ortalama 635 m3/sn debisiyle Türkiye`nin 2. büyük suni gölüdür. Keban barajının yapımı sırasında İstanbul Üniversitesi ve ODTÜ tarafından yapılan kazılarda bulunan arkeolojik malzemeler Keban ve çevresinin tarihine önemli ölçüde ışık tutmuştur. Kazılarda çıkan bulgular Elazığ Arkeoloji ve Etnografya müzesinde sergilenmektedir. 

Keban’da Gezilecek Yerler

Elazığ’dan kolaylıkla otobüs ile ulaşabileceğiniz Keban’da öncelikle Keban Barajı Gölü, Yusuf Ziya Paşa Külliyesi, Denizli Kervansarayı, Ermeni Kilisesi gezmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Keban Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus