Keçiören Otobüs Bileti

Keçiören Seferi Yapan Firmalar
Keçiören Hakkında

Keçiören Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Keçiören otobüs bileti satan firmalarıKeçiören otobüs bilet fiyatlarıKeçiören otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Keçiören Ankara


1984 yılında ilçe statüsüne geçirilen Keçiören’in ismi hakkında çeşitli rivayetler mevcut. Bunlardan en yakını Orta Anadolu’nun en iyi keçilerinin yetiştirildiği ve sahip olduğu tarihi eserler sebebiyle ören yeri diye anılan yerin zaman içerisinde bu iki kelimenin birleşmesi ile Keçiören diye anılması ile bu ismi aldığı söylenilir. 


Keçiören Coğrafi ve Kültürel Özellikleri


Çubuk çayı sınırları içerisinden geçer ve ilçeyi ikiye böler. İlçenin deniz seviyesinden yüksekliği 950 metredir. Ankara’nın ortasında bulunur. Nüfus bakımından çok kalabalıktır ortalama olarak 1000.000 kişiye ev sahipliği yapar. Sanayinin gelişmesi ile birlikte önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. İlçenin ekonomik kaynaklarını sanayi ve endüstri dalları oluşturur.  Yerleşik halkı genellikle kamu çalışanları ve özel sektör çalışanlarıdır. İlçenin gelişmesinin en önemli nedenlerinden biri ulaşım imkanlarının kolay olmasıdır. Bu durum gelişme sürecini hızlandırmıştır. Büyükşehir’e bağlı olması sanayi kolunun gelişmesine neden olmuştur. Şehir merkezi ile iç içe olan bu ilçeye Keçiören otobüs bileti temin ederek çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. 


Keçiören’e ulaşım


Şehir merkezinden ilçeye ulaşım oldukça kolaydır. İlçeye metro, EGO tramvay seferleri vardır.

 

En Çok Tercih Edilen Keçiören Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus