Keles Otobüs Bileti

Keles Seferi Yapan Firmalar
Keles Hakkında

Keles Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Keles otobüs bileti satan firmalarıKeles otobüs bilet fiyatlarıKeles otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Keles Bursa

Ege Bölgesinin İç Batı Anadolu Bölümünün en kuzeyinde bulunan Uludağ yamaçlarına kurulmuş olan bu ilçede son yapılan nüfus sayımlarına göre 3636 kişi yaşamaktadır. İlçenin 36 köyü ve 6 mahallesi vardır. 

Keles Kültürel Özellikler

Keles ismi  Çağtay sözlüklerinde  ‘ bir tür kertenkele’ anlamına gelmektedir. Anadoluda birçok köy ve kasaba Keles ismini taşımaktadır. İlçenin tarihi incelendiğinde birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı,  Friglerin, Romalıların, Lidyalıların  Bizanslıların ve son olarakta  Osmanlı Devletinin bu topraklarda hüküm sürdüğü bilgisine ulaşıyoruz. İlçede ılıman iklim ile karasal iklim arası bir geçiş iklimi görülür. Yağışlar çoğunluklar ilkbahar ve kışın görülür. İlçenin bitki örtüsü, ardıç, gürgen, meşe gibi ağaçlardan oluşur. İlçede insanlar tarım ve hayvancılık ile geçinirler. Ayrıca orman ürünleri istihsali oldukça önemli bir geçim kaynağıdır. İlçe ekonomik bakımdan yeteri kadar gelişme sağlayamamıştır. Keles otobüs bileti satın alarak bu ilçeyi ziyaret edebilirisiniz. 

Keles’e nasıl gidilir?

İlçeye ulaşımı Bursa merkezden kalkan otobüs seferleri ile sağlayabilirisiniz.

En Çok Tercih Edilen Keles Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus