Kemah Otobüs Bileti

Kemah Seferi Yapan Firmalar
Kemah Hakkında

Kemah Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincan’ın en güzel yönlerinden olan, Kemah otobüs bileti satan firmaları, Kemah otobüs bilet fiyatları, Kemah otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzincan Kemah’ta Gezilip Görülecek Yerler

Erzincan’ın Kemah ilçesi sözüğünün geldiği yer, Göktürk Devleti´nin bir üyesi olan ve içlerinden Kıpçak Türklerini çıkaran Kimak Türkleridir. Dört bir tarafı kale ile çevrilmiş olan ilçe,  şehir merkezine 50 km uzaklıktadır. İlçe merkezi ile bağlantı tren ve araçlarla ile sağlanmaktadır. İstanbul - Kars arası demiryolu ilçe merkezinden geçmektedir. Fırat Nehri´nin bir kolu olan Karasu Nehri Kemah´ın yanı başından geçmekte olup her türlü su sporunun yapılmasına olanak sağlamaktadır. Son zamanlarda yapılan yenileme çalışmaları ile yüzyıllardır varlığını sürdüren Kemah Kalesi´de ziyarete açılmıştır. Munzur dağlarından süzülüp gelen kar sularından oluşan Kemah Soğuk Suları meşhurdur. Kemah, Doğu Anadolu’da Kara-Su Vadisinin sol tarafında, Munzur dağlarından inen Tanasur Deresi ağzında ve kadim kalenin eteklerinde, Erzincan iline bağlı bir ilçenin merkezidir.

Kemah’ın diğer mahalleleri ise, Beklimçay, Çarşı, Cirgişin, Göğüsbağı ve Karşıbağ mahalleleridir. Şimdi en kalabalık bölge Çarşı mahallesinin bulunduğu noktadır. Merkez köylerinden nüfus olarak en yoğun köy Mermerli´dir. İlçenin ortasından Karasu nehri geçmektedir. 


Kemah’taki Lezzetler

Kemah yöresinde yerel lezzetlerden denemeyi arzularsanız önereceğim “Ağuz”dur. Anlamı ise bir sütten yapılmış bir tür yiyecektir. Ek olarak, koyun etinden olan “Biran” ve bir tür hamur yemeği olan “Borani” deneyebilirsiniz. Bölgede satın alabilecekler arasında seccade, çorap, eldiven ve kilim dokunmaktadır. Kemah Otobüs Bileti ile en kısa zamanda biletinizi alıp seyahat ederek bu güzelliklere şahit olabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kemah Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus