Kemaliye Otobüs Bileti

Kemaliye Seferi Yapan Firmalar
Kemaliye Hakkında

Kemaliye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzincan’ın en güzel yönlerinden olan, Kemaliye otobüs bileti satan firmaları, Kemaliye otobüs bilet fiyatları, Kemaliye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzincan Kemaliye

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinin kuruluş tarihi 11.yüzyılın ilk yarılarına kadar gitmektedir. İlçesinin ilk iskânı o dönemin Ermeni asıllı halkı tarafından yapılmıştır. İlk adının kayıtlarda pınar olduğu anlaşılmaktadır. İlçenin ismi 1922 yılına kadar Türkçe olarak eğin şeklinde gelmiştir. Daha sonra ilçenin ismi Kurtuluş savaşı sırasında Atatürk tarafından Kemaliye olarak verilmiştir. Günümüzde ilçeye kayıtlı 200 binin üzerinde kişi vardır.

Kemaliye ilçesi Ülkemizin doğa harikası olan gezilecek ve görülecek tarihi ve doğal güzellikte yerleri bulunan rafting sporlarına elverişli yerleri de bulunan çok sayıda bölgeler mevcuttur. İlçede dünyanın büyük kanyondan sonra ikinci büyük karanlık kanyonuna sahip, yabancı turist akınına uğrayan bir muhteşem bir ilçedir. Doğa harikası bir ilçedir ve eski ticaret yollarının geçtiği yerdir. Kemaliye’nin ülkedeki hemşerilerine kadar ulaşan bir gazetesi vardır.

Halk geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlar. Yörede bulunan dut ve ceviz gibi ürünler önemli ihracat ürünüdür. Dut kurusu, dut merkezi ve duttan yapılan kimi ürünler satılarak kazanç elde edilir. 

Kemaliye‘de gezilecek yerler

Kemaliye ilçesinde Orta cami bulunur bu cami Kadı gölünün kıyısında bulunur cami dikdörtgen planlı olup dışı taş içi ise ahşaptandır. Kemaliye´ye gelen turistlerin Uğrak noktası olan Lökhane Kemaliye’ye has bu lezzetleri burada sizlere arz ederken gelen turistler Lök ve Beşateş tadına bakmadan geçmiyorlar. Eğer Kemaliye’ye gelecekseniz mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir. Bunun dışında Zincirlikaya, Ala mağarası, Kadı gölü görülmeye değer başlıca doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Kemaliye Otobüs Bileti sitemizden satın alarak en kısa zamanda biletinizi edinebilir ve seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Kemaliye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus