Kestel Otobüs Bileti

Kestel Seferi Yapan Firmalar
Kestel Hakkında

Kestel Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, Kestel otobüs bileti satan firmalarıKestel otobüs bilet fiyatlarıKestel otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kestel Bursa

İlçenin tarihi incelendiğinde Doğu Roma İmparatorluğu sınır kalesi olması sebebi ile Latin dilinde kullanılan Kastel (Castel) olarak adlandırılmıştır. Kelimenin anlamı kalecik demektir. 


Kestel Kültürel Özellikleri

İlçede Marmara iklimi hüküm sürer.  Kestel sınırları içerisinde Çimento Fabrikası ve çok sayıda otomotiv fabrikası olması sebebi ile sanayi konusunda oldukça gelişmiştir. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede 53000 civarı kişi yaşamaktadır. İlçe toplamda 35 mahalleden oluşmaktadır. Tarihsel geçmişi milattan önce 300’lü yıllara dayanan Kestel, en son Osmanlığı egemenliğinin hüküm sürmesi ile günümüze kadar gelmiştir. İlçede pek çok tarihi cami, çeşme, müze, mesire alanı, yeşil alan park ve sosyal tesisi vardır. Sanayisi ile ön plan çıkan bu ilçe doğal güzellikleri ile size Kestel otobüs bileti almanız için yeterli sebebi sunuyor. 


Kestel’e nasıl gidilir?

İlçede tarım ile birlikte sanayinin oldukça gelişmiş olması ve merkez ilçe olması ulaşım problemi yaşaması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu yüzden Bursa merkezden rahatça ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Kestel Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus