Kiğı Otobüs Bileti

Kiğı Seferi Yapan Firmalar
Kiğı Hakkında

Kiğı  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bingöl’ün  en güzel yönlerinden olan, Kiğı otobüs bileti satan firmaları, Kiğı otobüs bilet fiyatları, Kiğı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kiğı, Bingöl

Bingöl’ün ormanlık ve dağlık ilçelerinden birisi olan Kiğı’ya ulaşım otobüsle mümkündür. İlçe şehir merkezine yaklaşık 80km.  uzaklıktadır.  İlçe Erzincan il merkezine ise yaklaşık 145km uzaklıktadır.  Her iki şehirden otobüs firmaları aracılığı ya da online olarak  Kiğı otobüs bileti  temin edilebilir.  İlçe hem doğal güzellikleri hem de tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor.  İlçenin Erzincan’a olan yakınlığı nedeniyle bu bölge ile de sosyo kültürel anlamda iletişimi bulunmaktadır. İlçe halkının geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olmasına rağmen ormanlık alanların çok olması ve tarım ile hayvancılık dışında iş olanağının olmaması sebebiyle göç vermektedir.

Kiğı Kalesi tarihi yerlerden ve görülmesi gereken yerlerden birisidir. Ayrıca bölgede sit alanları da yer alır. Gezmek için çok sık tercih edilmese de aslında doğal güzelliği, uzak olması nedeniyle anlaşılamamış ve kıymeti bilinememiş bir bölgedir.  Yalnızca ormanlık alanlarının bolluğu ile bile bol oksijen ve temiz hava kaynağı olan bölge gezi rotalarına eklenmesi gereken bir bölgedir. İlçe halkının misafirperverliği ile kesinlikle mutlu ayrılacaksınız.

 

En Çok Tercih Edilen Kiğı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus