Kırıkhan Otobüs Bileti

Kırıkhan Seferi Yapan Firmalar
Kırıkhan Hakkında

Kırıkhan Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Kırıkhan otobüs bileti satan firmaları, Kırıkhan otobüs bilet fiyatları, Kırıkhan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hatay Kırıkhan

Kırıkhan´ın tarihi özelliği İsa´nın doğumundan 3000 yıl kadar öncesi tarihe uzanmaktadır. Bağlı olduğu Hatay merkezi ile tarihi bir uyumluluk gösteren ilçe merkezinde orta paleolitik yıllara ait kalıntı bulunmamakla birlikte sırasıyla Akat, Hurr, Hitit, Asur ve Pers akınları ile kısa zamanlı yerleşimlerin yöre için söz konusu olduğu katidir. Özellikle Milattan 33 yıl öncesine kadar Makedonya asıllı büyük İskenderun Pers devletini yıkması ile birlikte inşa edilen yeni düzen Kırıkhan´da yoğun bölgelerine sahne vermiştir. Gerek bu yıllarda gerekse daha sonraki yıllarda şimdiki Alaybeyli bölgesinin iskân edildiği tespit edilmiştir. Helenistik yılların izlerini taşıyan Darb-ı Sak kalesi ile ova boyunca bir dizi halinde yer alan höyükler Kırıkhan´ın bir güvenlik ve haber alma üssü olarak düşünüldüğünü ortaya koymaktadır. Halen tescilli 34 höyük bulunmaktadır.

Kırıkhan Akdeniz den doğuya yayılan ticaret yollarının kesiştiği yer olması konumunu taşıyan yollar bu bölgeden geçtiği için Osmanlı Devleti döneminde de yerleşim bölgesi olarak gelişimine devam etmektedir. Kırıkhan Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Kırıkhan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus