Kırkağaç Otobüs Bileti

Kırkağaç Seferi Yapan Firmalar
Kırkağaç Hakkında

Kırkağaç Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Kırkağaç otobüs bileti satan firmaları, Kırkağaç otobüs bilet fiyatları Kırkağaç otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Kırkağaç, Manisa

Küçük ve şirin bir ilçe olan Kırkağaç, Kırkağaç ovası ve Yund Dağı eteklerine kurulmuştur. İlçe etrafı ormanlarla kaplı olması sebebiyle doğa sporlarına meraklı olanların geziler düzenlediği bir ilçedir.

Bölgede çok sayıda Balkan göçmen nüfusu vardır. Kendi gelenek ve göreneklerine ve bu yöreye ait eşyaları da ilçede satmaktadırlar.  İlçenin en önemli geçim kaynağı tarımdır. En meşhur tarım ürünü ise kavundur.

İlçede aynı zamanda Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait bir izci kampı da bulunmaktadır.

Kırkağaç’da Gezilecek Yerler

·         Nakrasa: Dünyanın ilk miras hukuk belgesinin bulunduğu bu antik kent, üzerinden çok sayıda tarihi kalıntının olduğu bir ilk çağ kentidir.

·         Bostancı Köyü: Kırkağaç ilçesini ve Kırkağaç Ovası manzarasının görebileceğiniz en güzel yer olan Asarlık Tepesi bu köyde bulunmaktadır. Ayrıca tipik Manisa evlerini de burada görebilirsiniz.

İlçede bütün bunların dışında çok sayıda kaya mezarı, eski Rum ve Ermeni evleri, Tarihi Çiftehanlar Camii gibi tarihi ve turistik eserler bulunmaktadır. Kırkağaç otobüs bileti alarak bu ilçeyi yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

 

En Çok Tercih Edilen Kırkağaç Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus