Kızılören Otobüs Bileti

Kızılören Seferi Yapan Firmalar
Kızılören Hakkında

Kızılören Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyonkarahisar’ın en güzel yönlerinden olan, Kızılören otobüs bileti satan firmaları, Kızılören otobüs bilet fiyatları, Kızılören otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kızılören’in Konumu

Afyonkarahisar’ın; güney batı yönünde bulunan, sınırları Dinar ve Sandıklı ilçeleri ile çevrili bir ilçesidir. Türkiye’nin en küçük 10 ilçesi sıralamasında 4. olan ilçenin nüfusu son tahminlere göre 2500 civarındadır. Nüfusun yaklaşık yarısı ilçe merkezinde ikame ederken geriye kalanı köylerde yaşamaktadır. Kızılören idaresinde bulunan 4 tane köy bulunmaktadır. 

Kızılören Ekonomisi

Hayvancılığın yaygın olarak yapıldığı ilçe ekonomisi büyük oranda hayvancılığa dayalıdır. Sanayileşmenin görülmediği Kızılören’de çiftçilik de hayvancılıkla birlikte ilçenin temel geçim kaynağı konumundadır. Maddi sıkıntılardan kaynaklı olarak yoğun bir şekilde göç vermektedir. Yurt dışında da kayda değer sayıda vatandaşı bulunan Kızılören iç göçte de Denizli ve Antalya illerine doğru göç vermektedir. Kızılören, Türkiye’deki diğer şehirler gibi İstanbul’a değil de Denizli’ye doğru göç vermesiyle de dikkat toplamaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Kızılören Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus