Kızıltepe Otobüs Bileti

Kızıltepe Seferi Yapan Firmalar
Kızıltepe Hakkında

Kızıltepe Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Mardin in en güzel yönlerinden olan, Kızıltepe otobüs bileti satan firmaları, Kızıltepe otobüs bilet fiyatları, Kızıltepe otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Mardin,
Kızıltepe

Kızıltepe Ovası’nın ilçesinde kurulmuş olan Kızıltepe, Mardin ilinin ilçelerinden bir tanesidir. Geniş bir plato görünümündeki ilçe, Türkiye – Suriye sınırında bulunmaktadır. İlçe, doğuda Nusaybin, kuzeyde Mazıdağı, batıda Derik ve Ceylanpınar ve güneyde Suriye ile komşu durumundadır. Genel olarak düz bir alanda kurulan ilçe Mardin il merkezine 13 km. mesafededir. Akdeniz iklimi hakim olan ilçede, yazları oldukça sıcak geçmektedir. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bunun yanında Irak’a karayolu ile yük ve gıda taşımacılığı yapılan yolun üzerinde bulunması sebebiyle bu sektör de ilçede gelişmiştir. Küçük çaplı 1 yem fabrikası ve 1 un fabrikası ilçede faaliyet göstermektedir. 

Kızıltepe’de Gezilecek Yerler

Oldukça eski bir yerleşim yeri olan Kızıltepe’de görülmesi gereken tarihi mekan sayısı da fazladır. Bu yapılar ve yapıların içlerindeki eserleri Kızıltepe otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Gezilmesi gereken yerlerden bazıları şunlardır;

·         Ulu Camii

·         Şeyh Selim Türbesi

·         Ermeni Kilisesi

·         Kızıltepe Höyüğü

·         Salah Höyüğü

·         Bektaş Höyüğü

·         Şahkulubey Türbesi

·         Harzem Höyüğü

·         Kaya Değirmeni

·         Gurs Vadisi

 

En Çok Tercih Edilen Kızıltepe Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus