Kocasinan Otobüs Bileti

Kocasinan Seferi Yapan Firmalar
Kocasinan Hakkında

Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kayseri’nin en güzel yönlerinden olan, Kocasinan otobüs bileti satan firmaları, Kocasinan otobüs bilet fiyatları, Kocasinan otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kocasinan İlçesi Hakkında Bilgiler
Kayseri İlinin hem nüfus hem yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi Kocasinan ilçesidir. İlçe 07.12.1988 tarihinde 3508 Sayılı Kanun ile il merkezinden ayrılıp, ilçe olarak teşekkül etmiştir. İlçe Kaymakamının ilk defa 11.09.1989 tarihinde göreve başlaması ile ilçe fiilen faaliyete geçmiştir.

 Kocasinan ilçesinin müstakil bir tarihi yapılaşması yoktur. Çünkü Kayseri şehrinin bünyesinden doğduğu için Kayseri ilinin tarihi yapısı içindedir. Bu sebeple ilçenin tarihi yapısı şehir merkezi tarihi yapısı içinde ele alınmalıdır. 

Kocasinan İlçesinde Görülmesi Gereken Yerler
Osmanlı Devleti döneminde daha çok çiftlikler bulunan yer. Eski Adı Nicolas(Rumca Gelinler) 1925´te Selanik´ten buraya ciddi bir göç yaşanmıştır. İsmini 1928´de yapılan Sivayuspaşa Parkı´ndaki kuleden alır. Bölgenin tek yerleşim yeriydi. Aynı sene okul yapıldı.1934´te de bir okul yapıldı. Daha önce var olan kilise yıkıldı. Kocasinan Camii yapıldı.1940 yılına kadar çiftlik özelliğini sürdürdü.1950 yılından itibaren nüfus sürekli arttı.1960 ihtilalinde yılında seçimler yapılmadı.1962 seçimi yapıldı.1967 yılında nüfus 18 bini aşıyordu. Bundan sonra belediye oldu.1982 yılında İstanbul Belediyesine bağlı bir şube müdürlüğü durumuna getirilen Kocasinan ve Yenibosna belediyeleri, 1984 yılında Büyükşehir uygulamasına geçilmesiyle birlikte Bakırköy ilçe belediyesine bağlanmıştır. Bahçelievler 1992 yılında Bahçelievler ilçe olunca Kocasinan mahalle olarak Bahçelievler´e bağlandı.

En Çok Tercih Edilen Kocasinan Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus