Kofçaz Otobüs Bileti

Kofçaz Seferi Yapan Firmalar
Kofçaz Hakkında

Kofçaz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Kofçaz otobüs bileti satan firmaları, Kofçaz otobüs bilet fiyatları, Kofçaz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Kofçaz İlçesi Hakkında Bilgiler

Kofçaz, Kırklareli iline idari olarak bağlı olan bir ilçedir. Kofçaz kelimesi, Pomakça´dır. Kofçaz, Merkez Belediyesi, ona bağlı 16 köy ve 2 mahalleden oluşmaktadır. Kofçaz aynı zamanda Bulgaristan ile sınır komşusudur. Türkiye´nin en kuzey noktası olan ilçedir. 

Kofçaz İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

1369 yılında Osmanlı topraklarına katılan ilçenin, ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir.

Genel olarak Bulgar ve Yunan işgaline uğramıştır. İlçe nüfusu kendilerini Gacal olarak adlandıran yerli Türk nüfusu ile Balkan bozgunu sonrası gelen Türk topluluklarından oluşmaktadır. Bunların dışında Kıpçak Türkleri ile Bulgar Türklerinin karışımı sonucu oluşmuş Pomaklar da ilçe nüfusunda önemli yer tutar.

Cumhuriyet´in ilk dönemlerinde "Keşirlik" adıyla nahiye merkezi olarak idari taksimatta yerini almıştır.

1959 yılında bir Pomak köyü olan Kofçaz´ın ilçe yapılmasının ardından, buraya yerleşen devlet memurlarının, ilçe halkıyla anlaşamamasından ötürü, ilçe teşkilatı "Keşirlik" köyüne taşınmıştır. Yanı sıra "Kofçaz" adı da "Keşirlik" köyüne taşınmıştır.

Kofçaz Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Kofçaz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus