Konya - Gönen Otobüs Bileti

Konya Hakkında

Konya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya otobüs bileti satan firmalarıKonya otobüs bilet fiyatlarıKonya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 
Konya, Türkiye´nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya´da TÜİK´in 2014 verilerine göre 2.108.808 kişi yaşamaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye´nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan 
Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi´ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye´nin en önemli sanayi kentlerindendir. Anadolu Kaplanları´ndandır. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal dır.

Konya´da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Gece ile gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16-22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9-12 °C´ye kadar düşer. Kar ortalama 3 ay yerde kalır. Çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir. İç Anadolu´nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur.

2009 yılında Konya´yı 1 milyon 717 bin 942 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakamın 1 milyon 338 bin 113´ünü yerli, 353 bin 233´ünü ise yabancı ziyaretçiler oluşturdu.

Karayoluyla, Ankara´ya 3, Antalya´ya 4, Eskişehir´e 5, İstanbul´a 9, Adana´ya 5 saat uzaklıktadır.

Gönen Hakkında

Gönen Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Gönen otobüs bileti satan firmalarıGönen otobüs bilet fiyatlarıGönen otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Gönen, Akdeniz Bölgesi’nde bulunan Isparta ilinin bir ilçesidir. Günümüzdeki nüfusu 7.000 civarı ve yüzölçümü de 372 kilometrekare olan bu küçük ilçenin tarihi milattan önce 2000 senesine kadar uzanır. Bu bakımdan birçok kültüre ve uygarlığa da ev sahipliği yapmıştır. 


Gönen’e Nasıl Gidilir?

Gönen ilçesi Isparta il merkezine yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunur. Burdur Isparta yolunu kullanan ilçe ziyaretçileri buraya ulaşabilirler ya da Gönen otobüs bileti satın alarak hem rahat hem de konforlu bir ulaşımı tercih edebilirler. 


Gönen’de Gezilecek Yerler

Gönen’e yolu düşen turistlerin burada bulunan tarihi kaleye uğramaları tavsiye edilir. İlçenin kuzeybatısındaki yüksekliğe inşa edilmiş olan bu kalenin hangi döneme ait olduğu tam olarak bilinmemektedir. Bunun dışında Gönen Höyüğü de burayı ziyaret etmek isteyenlerin ilgisini çekebilir. Bu bölgede bulunan Senirce Köyü Isparta ilinin en eski yerleşim yerlerinden birisidir. Son olarak Selçuklular döneminden (1200’lü yılların başları) Gönen Hamamı da –her ne kadar artık hamam olarak kullanılmıyor olsa da- kendisine meraklı ziyaretçilerini beklemektedir. 

En Çok Tercih Edilen Gönen Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus