Konya - Tire Otobüs Bileti

Konya Hakkında

Konya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya otobüs bileti satan firmalarıKonya otobüs bilet fiyatlarıKonya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 
Konya, Türkiye´nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya´da TÜİK´in 2014 verilerine göre 2.108.808 kişi yaşamaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye´nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan 
Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi´ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye´nin en önemli sanayi kentlerindendir. Anadolu Kaplanları´ndandır. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal dır.

Konya´da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Gece ile gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16-22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9-12 °C´ye kadar düşer. Kar ortalama 3 ay yerde kalır. Çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir. İç Anadolu´nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur.

2009 yılında Konya´yı 1 milyon 717 bin 942 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakamın 1 milyon 338 bin 113´ünü yerli, 353 bin 233´ünü ise yabancı ziyaretçiler oluşturdu.

Karayoluyla, Ankara´ya 3, Antalya´ya 4, Eskişehir´e 5, İstanbul´a 9, Adana´ya 5 saat uzaklıktadır.

Tire Hakkında

Tire Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Tire otobüs bileti satan firmaları, Tire otobüs bilet fiyatları, Tire otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Tire

İzmir’in güneydoğusunda yer alan Tire, il merkezine 80 km. mesafede yer almaktadır. Kuzeyde Küçük Menderes Ovası ve Bayındır ilçesi, batıda Selçuk ve Torbalı, doğuda Ödemiş, güneyde ise Aydın ile komşudur. Tire’de dağların yüksek kesimlerinde bitki çeşitliliği çok fazladır. Tire’nin her yeri yemyeşildir, bu yüzden “Yeşil Tire” olarak da bilinmektedir. Tipik Akdeniz iklimi görülmektedir. , Küçük Menderes Irmağı’nın suladığı ilçe, arazi yapısı bakımından oldukça verimlidir.  İlçe ekonomisi genel olarak tarım, ticaret ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Bunun yanında arıcılık ve süt inekçiliği de gelişmiştir. İzmir’de Tire’ye her gün demiryolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Ayrıca minibüs ve otobüs seferleri de düzenlenmektedir. 

Tire’de Gezilecek Yerler

Tire’de gezip görülmesi gereken kültürel ve tarihi nitelikte oldukça fazla yer bulunmaktadır. Tire otobüs bileti alarak gezebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Tire Müzesi

·         Derekahve

·         Tire’nin Hanları

·         Tire Pazarı

·         Ali Baba Tekkesi

·         Kurt ve Doğancıyan Zaviyesi

·         Kutu Han

·         Yoğurluoğlu Külliyesi

·         Tahtakale Camii

·         Tahtakale Çarşısı

·         Molla Arap Cami

En Çok Tercih Edilen Tire Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus