Konya - Yunak Otobüs Bileti

Konya Hakkında

Konya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya otobüs bileti satan firmalarıKonya otobüs bilet fiyatlarıKonya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 
Konya, Türkiye´nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya´da TÜİK´in 2014 verilerine göre 2.108.808 kişi yaşamaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye´nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan 
Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi´ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye´nin en önemli sanayi kentlerindendir. Anadolu Kaplanları´ndandır. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal dır.

Konya´da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Gece ile gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16-22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9-12 °C´ye kadar düşer. Kar ortalama 3 ay yerde kalır. Çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir. İç Anadolu´nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur.

2009 yılında Konya´yı 1 milyon 717 bin 942 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakamın 1 milyon 338 bin 113´ünü yerli, 353 bin 233´ünü ise yabancı ziyaretçiler oluşturdu.

Karayoluyla, Ankara´ya 3, Antalya´ya 4, Eskişehir´e 5, İstanbul´a 9, Adana´ya 5 saat uzaklıktadır.

Yunak Hakkında
Yunak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Yunak otobüs bileti satan firmaları, Yunak otobüs bilet fiyatları, Yunak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Konya, Yunak

Yunak ilçesi, Konya iline bağlı olup İç Anadolu Bölgesinde yer alır. Doğuda Sarayönü ve Cihanbeyli, güneydoğuda Kadınhanı, güneyde Ilgın, batısında Afyonkarahisar ve kuzeyinde ise Çeltik´le komşudur. Ulaşım olanaklarının gelişmiş olması ve engebeli arazinin bir hayli az olması nedeniyle Yunak otobüs bileti her yerden bulunabilmektedir. Zira, Konya´nın kuzeybatısında kalan Yunak, 2000 metreyi aşmayan bir yükseltiye sahiptir. Bölgede yer şekli olarak genellikle düzlüklere rastlanır. Önemli bir doğa güzelliği olan Cihanbeyli Platosu, Yunak ilçesinin güneydoğusunda bulunmaktadır.  İlçenin kuzeyinde Yukarı Sakarya Ovaları olarak bilinen Eşme ve Turgut ovaları mevcuttur. İlçeyi gezen Gökpınar deresi, şehir dışına çıkarak Sakarya Nehrine dökülmektedir. İlçenin en büyük kasabası, Piribeyli kasabasıdır. Bu kasaba deniz seviyesinden yaklaşık 1000 metre yüksektedir. Bölgedeki iş olanaklarının istenen seviyede olmaması Yunaklı gençlerin göç etmesine sebebiyet vermektedir. 1965 yılında 40 bin olan Yunak nufusu, 2015 TÜİK verilerine göre 22 bine kadar düşmüştür. Yunak ahalisi geçimini ekseriyetle tarım yaparak sağlamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Yunak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus