Köprüköy Otobüs Bileti

Köprüköy Seferi Yapan Firmalar
Köprüköy Hakkında

Köprüköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum’un en güzel yönlerinden olan, Köprüköy otobüs bileti satan firmaları, Köprüköy otobüs bilet fiyatları, Köprüköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum
, Köprüköy

İlçe Erzurum’un iç kısımlarında bulunmaktadır. Kuzeyinde Narman, güneyinde Karayazı, doğusunda Horasan ve batısında Pasinler ilçeleri bulunmaktadır. Erzurum’un orta noktasında bulunması, diğer ilçelerle etkileşim halinde olması ilçeyi ticari açıdan da önemli hale getirmiştir. Bu ticari faaliyetler genel olarak küçük esnaf üzerinden yapılmaktadır. İlçenin asıl geçim kaynağı ise tarım ve hayvancılıktır. Hayvancılık daha çok büyükbaş hayvancılık üzerinedir. Çevre ilçelere ve illere buradan çok sayıda büyükbaş hayvan satılmaktadır. Ayrıca en önemli tarımsal ürünü olan fasulye de ihraç edilen ürünler arasındadır. 

Köprüköy’de Gezilecek Yerler

İlçeye yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunan Deli Çirmik bölgenin en önemli mesire alanlarından biridir. Çamurlu kaplıca olarak da bilinmektedir. Sadece ilçe sakinlerinin değil çevre ilçelerden gelenlerin de dinlenme alanı olması ilçeye canlılık kazandırmıştır.

İlçenin içinden geçen Aras Nehri ilçede görülmesi gereken önemli yerlerden biridir. Ayrıca ilçeye adını veren Çobandede Köprüsü de bu nehir üzerinde bulunmaktadır. Etrafında çok sayıda mesire yerinin olduğu nehir aynı zamanda amatör ve profesyonel balıkçıların sürekli olarak geldiği bir yerdir.

 

En Çok Tercih Edilen Köprüköy Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus