Korgun Otobüs Bileti

Korgun Seferi Yapan Firmalar
Korgun Hakkında
Korgun Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çankırı’nın en güzel yönlerinden olan, Korgun otobüs bileti satan firmaları, Korgun otobüs bilet fiyatları, Korgun otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çankırı, Korgun

Çankırı’ya bağlı Korgun ilçesi, 1991 yılında ilçe olmuş ve 3 mahalle ile 12 köyden oluşmaktadır. İlçe Korgun adını, bölgeye yerleşen Oğuzların Kargın boyundan almıştır. İl merkezinin 20 km doğusunda yer alan Korgun ilçesinin, batısında Kurşunlu, kuzeyinde Ilgaz ve güneyinde Eldivan ile Şabanözü ilçeleri bulunmaktadır. Arazi yapısı genellikle dağlık ve kayalık olduğundan ilçe “Taş Yaka” olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda arazinin, tarım ve hayvancılığa elverişli olması bölgede büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin gelişmesini sağlamıştır. İlçenin ortasından geçen Korgun Çayı, bölgede birçok sebze ve meyvenin yetiştirilmesine imkan vermektedir. Tarım ve hayvancılığın yanı sıra bölgede yer alan Organize Sanayi Bölgesi ekonomik faaliyetlerin çeşitlenmesini sağlamıştır.

Korgun’da hem sulama amaçlı hem de turistik amaçlı çok sayıda gölet bulunmaktadır. Bu göletlerden en dikkat çekici olanı ise Alpsarı Gölet’idir. İlçe merkezine yaklaşık olarak 10 km, il merkezine ise 22 km uzaklıkta bulunan Alpsarı Göleti 227.000 m2’ lik alanıyla  bölgedeki en büyük gölet konumundadır. Alanın coğrafik yapısı ve bitki örtüsü görsel olarak büyük ilgi görmektedir. Korgun otobüs bileti satın alarak bu göleti görebilir ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Korgun Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus