Korkuteli Otobüs Bileti

Korkuteli Seferi Yapan Firmalar
Korkuteli Hakkında
Korkuteli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Korkuteli otobüs bileti satan firmaları, Korkuteli otobüs bilet fiyatları, Korkuteli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Antalya, Korkuteli

Korkuteli´nin eski ismi İsinda´dır. İsinda şehri, eski Psidya bölgesinde yer alıyordu. Yani bugünkü Korkuteli ilçesinin 8 kilometre güneydoğusunda. Osmanlı ve Tekeoğlları döneminde Roma dönemindeki adlandırma olan İsinda´dan esinlenerek bu yere İstanoz denmiştir. Türkler, bu adlandırmayı 1915 yılına kadar kullanmışlardır. 1915 yılından sonra ise Şehzade Korkut´un hatırasını yad etmek amacıyla buraya ´´Korkuteli´´ denmeye başlanmıştır. 

Korkuteli´de Nereleri Gezmeli?

                    Keşiş Evi: Romalılardan bugüne kalmıştır. Cirim boğazında Alaaddin semti civarındadır.

                    Eski Roma Mabedi: Bu mabedin olduğu yerde bugün Hamitoğlullarından kalma bir taş medrese var. Ancak medresenin girişinin sağ kısmında Roma yazısıyla yazılmış çeşitli tarihi buluntular ve olimpiyat etkinliklerine dâir yazıtlar yer alıyor.

                    Sultan Alaaddin Camii: Korkuteli merkezde yer almaktadır. Alaaddin Keykubat zamanında yapılmış olduğu bilinmektedir. Camiinin enkazından hareketle ne kadar büyük ve görkemli bir yapı olduğu anlaşılabilir.

                    Su Tüneli: Korkutli barajının civarında bulunduğu bilinmektedir.

                    Günlük Dağı Millî Parkı: Botanik güzellikleri ve bitki örtüsünün tüm farklı şekillerinin görüldüğü bir noktadır. Korkueli otobüs bileti bulursanız, burayı gezmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

                    Ariassos: Etrüskler tarafından kurulan bir antik şehirdir. 

En Çok Tercih Edilen Korkuteli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus