Kozaklı Otobüs Bileti

Kozaklı Seferi Yapan Firmalar
Kozaklı Hakkında

Kozaklı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Kozaklı otobüs bileti satan firmalarıKozaklı otobüs bilet fiyatlarıKozaklı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kozaklı, Nevşehir’in merkezine en uzak olan ilçesidir. İlçe 1954 yılında dört köyün (Hamamorta, Buruncuk, Bağlıca ve Kozaklı) birleşmesi sonucunda kurulmuştur. İlçenin haklı Türkmen kökenlidir. Halkı aşiretlerden oluşan bu ilçenin en önemli aşiretleri Acıöğünlü, Kızılkoyunlu, Akçakoyunlu ve Yabanlı’dır. İlçe sakinlerin geçim kaynakları genel olarak tarımdır. İlçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 14.000 civarındadır. Turizm bakımından dikkat çeken bir ilçe olmasına karşın nüfusu gittikçe azalmıştır. 

Kozaklı’ya Nasıl Gidilir?

Kozaklı ilçesi, Nevşehir il merkezine 85 kilometre uzaklıkta bulunur. Kayseri, Yozgat ve Kırşehir illerine uzaklığı da 90 kilometre uzaklığı bulunan ilçeye Ankara – Kayseri karayolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun için Kozaklı otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Kozaklı’da Gezilecek Yerler

Kozaklı ilçesine geldiğinizde burada bulunan Kozaklı Kaplıcalarına mutlaka gitmeniz tavsiye edilir. Kozaklı Kaplıcaları, Alman Kaplıcaları Birliği’ne göre A ve C şifalı sular grubundadır. Sağlık turizmi bakımından önemi bilinen bu kaplıcalara yatırımlar da son yıllarda çoğalmıştır. Bu sebeple buraya gitmeyi düşünen ziyaretçiler hem konaklamada hem de özet hizmet sunan kaplıcaları bulmada hiçbir sorun yaşamazlar.

En Çok Tercih Edilen Kozaklı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus