Kula Otobüs Bileti

Kula Seferi Yapan Firmalar
Kula Hakkında

Kula Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Kula otobüs bileti satan firmaları, Kula otobüs bilet fiyatları Kula otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kula, Manisa 
Kula ilçesi Manisa’nın en batısında kalan ilçedir. Manisa’yı Anadolu’ya bağlaması nedeniyle ilçede tarım ve hayvancılık dışında ticaret de gelişmiştir. Tüm Manisa ilçelerinde olduğu gibi Kula ilçesi de çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Kazı çalışmaları sonunda ilçede çok sayıda tarihi eser çıkmıştır. Ayrıca Kula’nın doğusunda peri bacalarına benzer oluşumlar da bulunmaktadır. Tüm bu tarihi eserleri yerinde görmek için Kula otobüs bileti  almanız yeterli. 

Kula’da Gezilecek Yerler
Bölgenin en ilginç özelliklerinden biri, Demir Köprü Barajı yakınlarında, Divlit’te, ilkel insanın ayak izlerine rastlanmasıdır. Bu izler içinde çocukların da olduğu bir grup insana aittir. Bu izlerin yanında yanlarındaki hayvanların da ayak izlerine ve taşıdıkları eşyaların da izlerine rastlanmıştır. Yapılan ölçümlerde bu izlerin 20.000 yıl öncesine ait olduğu belirlenmiştir. Dünyada sadece Türkiye, Fransa, İtalya ve Macaristan bulunan ilkel ayak izleri bu bölgede yapılan çalışmaları da hızlandırmıştır.

Kula’da bulunan diğer tarihi eserler, mezar kalıntıları, mermer kabartmalar, dönemin halkının yaşayış tarzını gösteren kişisel eşyalar ve bu eşyaların sergilendiği müzelerdir. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus