Kuluncak Otobüs Bileti

Kuluncak Seferi Yapan Firmalar
Kuluncak Hakkında

Kuluncak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Kuluncak otobüs bileti satan firmaları, Kuluncak otobüs bilet fiyatları, Kuluncak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kuluncak, Malatya

Tohma Çayı’nın kaynak bölgesinde bulunan Kuluncak ilçesi, doğusunda Hekimhan, güneyinde Darende ilçeleri ve kuzeyinde Sivas ile komşudur. İlçe kuytu bir alanda kaldığı için öncelikle Kuytucak adını almış ve değişerek günümüze Kuluncak olarak gelmiştir. İlçede temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Geleneksel el sanatı olan dokumacılık ve halıcılık da geçim kaynakları arasındadır. Ayrıca ilçede maden işletmeciliği de yapılmaktadır. Toryum, çinko, bakır altın ve demir gibi değerli yer altı zenginlerine sahiptir. Ayrıca bölgede termal su da bulunmuştur ve sondaj çalışmaları devam etmektedir. 

Kuluncak’da Gezilecek Yerler

İlçedeki tarihi eserler, Kabak Abdal Türbesi,  Roma dönemine ait Mozaik sütunlar ve Bicir yerleşim yeri sayılabilir. Alvar Köyü yakınlarında bulunan tarihi hamamdan çıkan suyun da böbrek hastalıkları başta olmak üzere çeşitli hastalıkları tedavi ettiği söylenmektedir. Bir diğer önemli eseri Mehmet Halife Türbesidir. Bölgedeki kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler hem ilçedeki hem de çevre ilçelerdeki müzelerde sergilenmektedir. Siz de bu tarihi eserleri yakından görmek isterseniz Kuluncak otobüs bileti almanız yeterli.

 

En Çok Tercih Edilen Kuluncak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus