Kumlu Otobüs Bileti

Kumlu Seferi Yapan Firmalar
Kumlu Hakkında

Kumlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Hatay’ın en güzel yönlerinden olan, Kumlu otobüs bileti satan firmaları, Kumlu otobüs bilet fiyatları, Kumlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Hatay Kumlu

Kumlu ilçesi, Antakya, diğer tarafta Reyhanlı ve alt bölgede de Kırıkhan ilçeleriyle komşudur. Amik ovasının tam ortasında bulunan ilçe Amik Gölünün kuşattığı altında çeşitli sazlıklarla kaplı bataklık bir yer iken, 1945 yılında iskân yeri olarak ayrılmıştır. 1956 yılında Hamam Köyü’nde bulunan askeriye ve jandarma teşkilatı Killik köyüne taşınmıştır. 1965 yılında nüfusu 2000’in üzerine çıkmasıyla kasaba olan Killik Köyünde 1968 yılında belediye yapısı kurulmuştur. 1945 yılından bu yana halk içinde Kumul olarak anılan yerleşim yerinin adı ise belediye teşkilatının kurulmasıyla Kumlu olarak değiştirilmiştir. Kumlu, 9 Mayıs 1990´da 3644 sayılı yasa ile Reyhanlı´ya bağlı bucak halindeyken ilçe oldu.

Kumlu ilçesinde Akdeniz iklimi izlenir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Temmuz 2 mm yağışla yılın en kurak zamanıdır. Ocak en fazla yağış alan zamandır. Ağustos 28,2 °C ile yılın en sıcak zamanıdır. Ocak 8,5 °C ile yılın en soğuk zamanıdır. Yılın en kurak ve en yağışlı zamanı arasındaki yağış miktarı 133 mm´dir. Sene boyunca ortalama sıcaklık 19 °C civarında seyretmektedir. Kumlu Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

En Çok Tercih Edilen Kumlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus