Kumluca Otobüs Bileti

Kumluca Seferi Yapan Firmalar
Kumluca Hakkında
Kumluca Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Kumluca otobüs bileti satan firmaları, Kumluca otobüs bilet fiyatları, Kumluca otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Antalya, Kumluca

Turizm cenneti olarak adlandırılan Antalya´nın güzide ilçesi Kumluca´nın tarihi çok eskilere dayanmaz. Bu bölgeye vaktiyle Moğollar, Anadolu Selçukluları, Tekelioğulları hâkim olmuştur. Yıldırım Bayezid devrinde ise Osmanlılar´ın eline geçmiştir. 

Kumluca´da Göçebe Yaşam

Kumluca tarihinde yerleşik hayatın pek de yaygın olmadığı görülmektedir. Halk, ekseriyetle bu bölgede göçebe bir yaşam sürmeyi tercih etmiştir.1924 yılında bucak olan Kumluca, bir süre sonra daha da büyüyerek 1958 yılında Finike´den ayrılmış ve ilçe olmuştur. Halk etraftaki yaylak ve kışlaklarda hayatını sürdürmekten çok büyük keyif almaktadır. Siz de bir Kumluca otobüs bileti alarak bu göçebelerin arasına katılabilirsiniz. 

Kumluca Adı Hakkında Bir Rivayet

Kumluca adıyla alâkalı ilginç bir  rivayet vardır: Kumluca ilçe merkezinde henüz yerleşim alanı  bulunmuyorken, Sarıkavak ´tan bir köylü Gavur deresinin batı kıyısında kumluk ve fundalık bir arazi olan şimdiki şehir merkezinin bulunduğu yere karpuz eker. Kumsal ve verimli arazide karpuzlar bir hayli iri yetişmiş.Yetişen karpuzları yetiştiricisi köylere götürüp satarken, köylüler bu karpuzları nerede yetiştirdiğini öğrenmek istemişler. Cevaben, "derenin kıyısındaki kumluca yerde" demiş. Bu köylünün meşhur karpuzlarının methi o denli yaygınlaşmış ki zaman sonra buraya ´´Kumluca´´ denmeye başlanmış. Eskiden karpuzları ile meşhur olan Kumluca´da bugün için devrin  gereklerine uyularak, cam ve plastik seralarda turfanda sebzecilik yapılıyor. Üretilen sebzeler Türkiye´nin sebze ihtiyacının büyük bir ihtiyacını karşılıyor.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus