Küre Otobüs Bileti

Küre Seferi Yapan Firmalar
Küre Hakkında
Küre Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Küre otobüs bileti satan firmaları, Küre otobüs bilet fiyatları, Küre otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu,
Küre

Küre, iki dağ arasında bir vadi üzerine kurulmuş bir Kastamonu ilçesidir. Tipik bir orman kasabası görünümündedir.  Halkın temel geçim kaynağı maden ve ormancılıktır. İlçe geleneksel bir Karadeniz ilçesi görünümü verse de, ilçede bulunan meslek yüksek okulları sayesinde modern bir görünüme de kavuşmuştur. Çok sayıda kafe ve restoran bulmak mümkün. 

Küre’de Gezilecek Yerler

·         Küre Akşemseddin Camii: 1400’lü yıllarda yapılmış olan bu cami, günümüze kadar ilk halini korumuş, şu anda da ibadethane olarak kullanılmaya devam etmektedir. Ağaç işlemeleri , mimarisi ve akustiği ile görülmesi gereken yapılardan biri. Siz de tarihi mekanlara meraklıysanız Küre otobüs bileti alarak bu camiyi yakından görme fırsatına erişebilirsiniz.

·         Küre Dağları: Valla ve Çatak kanyonlarını da içinde barındıran bu bölgede aynı zamanda çok sayıda şelale, kanyon ve vadi vardır. Hem yurt içi hem yurt dışından turistler bu güzellikleri görmek için bu bölgeye geziler düzenlemektedir. Doğa sporları, trekking ve fotoğrafçılık ile uğraşanların kesinlikle görmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

En Çok Tercih Edilen Küre Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus