Kurucaşile Otobüs Bileti

Kurucaşile Seferi Yapan Firmalar
Kurucaşile Hakkında
Kurucaşile Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bartın ilimizin en güzel yörelerinden olan, Kurucaşile otobüs bileti satan firmaları, Kurucaşile otobüs bilet fiyatları, Kurucaşile otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kurucaşile Coğrafi ve Kültürel Özellikleri
Bartın şehir merkezine 52 km uzaklıkta yer alan Kurucaşile Karadeniz kıyısında yer alan şirin bir ilçedir. İlçenin tarihi milattan önceki 4. Yüzyıla dayanmaktadır.  Birçok medeniyetin hüküm sürdüğü ilçede Fenikeliler, Romalılar ve Bizans dönemine ait tarihi eserlere rastlanabilmektedir.

Zengin doğal güzelliklere sahip ilçenin Karadeniz sınırlarını Zeytin ve Sandal burunları belirler. Deniz seviyesinden 1500 metreye kadar çıkan rakım ilçeni büyük çoğunluğunun ormanlar ile kaplı olmasına neden olmuştur. Karadeniz ikliminin etkisinde olan Kurucaşile ilçesinde tarım alanı yok denecek kadar azdır. Karadeniz ikliminin etkisindeki bölgede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı olarak geçer. 

Kurucaşile Gezilecek Yerler 
İlçede denize girmek isteyenler için birçok alternatif plaj bulunmaktadır. Bunlar arasından, Kapısuyu Plajı, Karaman plajı, Yeraltı Plajı, Tekkeönü plajı en çok ziyaretçi alanlardan biridir.

Trekking yapmak isteyenler için birçok alternatif güzergaha sahip ilçede Kapısu Deresi piknik severlerinde en çok tercih ettiği alanlardan biridir. Bunun yanında Gölderesi Şelalesi ilçe merkezine 18 km uzaklığı ile alternatif sporları tercih edenlerin rağbet ettiği bir alandır.

En Çok Tercih Edilen Kurucaşile Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus