Kütahya - Akçaabat Otobüs Bileti

Kütahya Hakkında
Kütahya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Kütahya otobüs bileti satan firmaları, Kütahya otobüs bilet fiyatları, Kütahya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Türkiye

Kütahya ilinin kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte yapılan arkeolojik kazılarda keşfedilen buluntular, ilçenin tarihini İ.Ö. 3000´li yıllara kadar dayandırmaktadır. İlçenin eski adları, ´´Cotieaum´´, ´´Kotiaeton´´ ve ´´Koti´´dir. 2015 TÜİK verilerine göre şehrin nüfusu yaklaşık 250 bin kişiden oluşmaktadır.İl merkezinde yer alan Dumlupınar Üniversitesi fiziksel açıdan Türkiye´deki en büyük kampüse sahip üniversitelerden birisidir. Kütahya şehri, Acemdağı (Yellice Dağı) civarında, Kütahya Ovası´nın güney kısmında kurulmuştur. Bölge, cumhuriyetin ilk yıllarında yatırımlar yapılarak canlandırılmaya çalışılmıştır. Halihazırda kiremit ve tuğla ocakları, şeker ve azot fabrikaları ve çinicilik faaliyetleri devam etmektedir. Kütahya otobüs bileti Türkiye´deki hemen her şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir. Osmanlı Devleti´nin tarihinin pek çok araştırmacı tarafından Kütahya´da başlatılması, ilin tarihsel açıdan önemini artırmaktadır. Bu nedenle yerli ve yabancı pek çok turist her sene Kütahya´da Osmanlı İmparatorluğunun izini sürmektedir. 

Kütahya´da Gezilecek Yerler

                    Aizanoi Antik Kenti

                    Kütahya Arkeoloji Müzesi

                    Kütahya Kalesi

                    Kütahya Ulu Camii

                    Macar Evi Müzesi

                    Çini Müzesi

                    Hayme Ana Türbesi

                    Kütahya Çinciler Çarşısı

                    İznik Çini

                    Güral Porselen

                    Dumlupınar Şehitliği

 

Akçaabat Hakkında
Akçaabat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Akçaabat otobüs bileti satan firmaları, Akçaabat otobüs bilet fiyatları, Akçaabat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Trabzon, Akçaabat

Trabzon şehrinin güzide ilçelerinden birisi olan Akçaabat, Çarşıbaşı ve Vakfıkebir´in doğusunda, Maçka ve Düzköy´ün ise kuzeyinde yer almaktadır. Şehir merkezinin takribi 13 km batısındadır. Trabzon´un nüfus bakımından en kalabalık ilçesidir. Daha çok horonu ve köftesiyle tanınır. İlçede 1990 yılına kadar tütüncülük icraatleri en üst seviyede yapılmıştır. Şehirde spor faaliyetleri üst düzeydedir. Akçaabat Sebatspor, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olmakla beraber, henüz ilçeyken Süper Lig´e çıkmayı başarabilen ilk takımdır. Bölgenin bilinen en eski adı Platana´dır. Bu kelime Eski Yunancada ´´Çınar ağacı´´ anlamına gelmektedir. Daha sonra çeşitli adlarla da anıldığı olmuştur. Türkler, bu bölgeye ilk olarak 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularıyla birlikte girmişlerdir. Fakat tamamen Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilmiştir. Yani Akçaabat yüzyıllardır Türk yurdudur. İlçe ahalisinin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Seyrek de olsa balıkçılık yapanlara da rastlanmaktadır. İlçede özellikle, fındık ve zeytin yetiştiriciliği yaygındır. Akçaabat köftesinden tatmak isteyen pek çok insan ilçeye kısa zamanlı turlarla gelmektedir. Ulaşım bakımından herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından Akçaabat otobüs bileti her yerden alınabilir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus