Kütahya - Çivril Otobüs Bileti

Kütahya Hakkında
Kütahya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Kütahya otobüs bileti satan firmaları, Kütahya otobüs bilet fiyatları, Kütahya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Türkiye

Kütahya ilinin kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte yapılan arkeolojik kazılarda keşfedilen buluntular, ilçenin tarihini İ.Ö. 3000´li yıllara kadar dayandırmaktadır. İlçenin eski adları, ´´Cotieaum´´, ´´Kotiaeton´´ ve ´´Koti´´dir. 2015 TÜİK verilerine göre şehrin nüfusu yaklaşık 250 bin kişiden oluşmaktadır.İl merkezinde yer alan Dumlupınar Üniversitesi fiziksel açıdan Türkiye´deki en büyük kampüse sahip üniversitelerden birisidir. Kütahya şehri, Acemdağı (Yellice Dağı) civarında, Kütahya Ovası´nın güney kısmında kurulmuştur. Bölge, cumhuriyetin ilk yıllarında yatırımlar yapılarak canlandırılmaya çalışılmıştır. Halihazırda kiremit ve tuğla ocakları, şeker ve azot fabrikaları ve çinicilik faaliyetleri devam etmektedir. Kütahya otobüs bileti Türkiye´deki hemen her şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir. Osmanlı Devleti´nin tarihinin pek çok araştırmacı tarafından Kütahya´da başlatılması, ilin tarihsel açıdan önemini artırmaktadır. Bu nedenle yerli ve yabancı pek çok turist her sene Kütahya´da Osmanlı İmparatorluğunun izini sürmektedir. 

Kütahya´da Gezilecek Yerler

                    Aizanoi Antik Kenti

                    Kütahya Arkeoloji Müzesi

                    Kütahya Kalesi

                    Kütahya Ulu Camii

                    Macar Evi Müzesi

                    Çini Müzesi

                    Hayme Ana Türbesi

                    Kütahya Çinciler Çarşısı

                    İznik Çini

                    Güral Porselen

                    Dumlupınar Şehitliği

 

Çivril Hakkında

Çivril Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Çivril otobüs bileti satan firmalarıÇivril otobüs bilet fiyatlarıÇivril otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çivril, Denizli’nin bir ilçesidir. Çivril ilçesinin adına ilk kez 12. yüzyıldan kalma Bizans belgelerinde rastlanmıştır (Rum yazımı Tribritzi, Latin yazımı ise Cyybrilcimani’dir). Kelime anlamı ise “duyu bol olan bir yer”dir. İngiliz Arkeoloji Enstitüsü Çivril ilçesinin 6000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu keşfetmiştir. Buranın bilinen ilk sakinleri Arzawa’dır. Daha sonrasında sırasıyla Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidya; Pers, Makedonya Krallığı, Seleskos Kırallığı, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu dönemlerinden sonra bir ara Moğol işgaline de uğrayan Çiğril, en son da Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. 


Çivril’e Nasıl Gidilir?

Çivril ilçesi Denizli il merkezinin kuzey doğusunda bulunur ve aradaki mesafe 94 kilometredir. Komşuları da Sivaslı, Karahallı, Sandıklı, Dinar, Dazkırı ve Evciler ilçeleri olan Çivril, deniz seviyesinden ortalama 900 metre yüksekliktedir. Yine de otobüsle ulaşım oldukça rahattır, Denizli-Uşak arasındaki karayolunda bulunan ilçeye ulaşmak için Çivril otobüs bileti almak yeterli olacaktır. 


Çivril’de Gezilecek Yerler

Oldukça eski tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede, Eumania Antik kentini, Işıklı kasabası ve Işıklı gölünü, Homa (Gümüşsu) Şelalesini ve Akdağ Milli Parkını gezebilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Çivril Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus