Kütahya - İnegöl Otobüs Bileti

Kütahya Hakkında
Kütahya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Kütahya otobüs bileti satan firmaları, Kütahya otobüs bilet fiyatları, Kütahya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Türkiye

Kütahya ilinin kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte yapılan arkeolojik kazılarda keşfedilen buluntular, ilçenin tarihini İ.Ö. 3000´li yıllara kadar dayandırmaktadır. İlçenin eski adları, ´´Cotieaum´´, ´´Kotiaeton´´ ve ´´Koti´´dir. 2015 TÜİK verilerine göre şehrin nüfusu yaklaşık 250 bin kişiden oluşmaktadır.İl merkezinde yer alan Dumlupınar Üniversitesi fiziksel açıdan Türkiye´deki en büyük kampüse sahip üniversitelerden birisidir. Kütahya şehri, Acemdağı (Yellice Dağı) civarında, Kütahya Ovası´nın güney kısmında kurulmuştur. Bölge, cumhuriyetin ilk yıllarında yatırımlar yapılarak canlandırılmaya çalışılmıştır. Halihazırda kiremit ve tuğla ocakları, şeker ve azot fabrikaları ve çinicilik faaliyetleri devam etmektedir. Kütahya otobüs bileti Türkiye´deki hemen her şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir. Osmanlı Devleti´nin tarihinin pek çok araştırmacı tarafından Kütahya´da başlatılması, ilin tarihsel açıdan önemini artırmaktadır. Bu nedenle yerli ve yabancı pek çok turist her sene Kütahya´da Osmanlı İmparatorluğunun izini sürmektedir. 

Kütahya´da Gezilecek Yerler

                    Aizanoi Antik Kenti

                    Kütahya Arkeoloji Müzesi

                    Kütahya Kalesi

                    Kütahya Ulu Camii

                    Macar Evi Müzesi

                    Çini Müzesi

                    Hayme Ana Türbesi

                    Kütahya Çinciler Çarşısı

                    İznik Çini

                    Güral Porselen

                    Dumlupınar Şehitliği

 

İnegöl Hakkında

İnegöl Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Bursa’nın en güzel yönlerinden olan, İnegöl otobüs bileti satan firmalarıİnegöl otobüs bilet fiyatlarıİnegöl otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İnegöl Bursa


Marmara bölgesi sınırları içerisinde yer alan İnegöl, Bursa için önemli ilçelerden biridir. İlçe sınırları içerisinde bulunan sanayi merkezleri ile ülke çapında bir öneme de sahiptir. Son yapılan nüfus sayımlarına göre ilçede 235.000 kişi yaşamaktadır, bu sayı ile Güney Marmara’nın en yoğun nüfusa sahip olan bölgeleri arasına girmiştir. 


İnegöl Kültürel Özellikleri


İlçenin Bursa merkeze çok yakın olması ekonomik ilişkilerin de yoğun olmasını sağlamıştır. Nüfus yoğunluğu sadece Güney Marmara ile sınırlı kalmayıp ülke çapında da önemli ilçeler arasında bulunmasını sağlamıştır. Bursa merkez ilçeleri dikkate alınmadığında, Bursa’nın en büyük ilçesi olarak kabul edilebilir. İlçenin şehirleşme yapısı göz önünde bulundurulduğunda geniş caddeleri, yeşil alanları, parkları ve diğer imkânları ile pek çok il merkezinden daha gelişmiş durumdadır. Ekonomisi gözden geçirildiğinde mobilya fabrikaları ile ön plana çıkar. Sitemizden temin ettiğiniz İnegöl otobüs bileti ile bu güzel ilçeyi ve doğal güzelliklerini gezip, Türkiye çapında bir üne sahip olan İnegöl Köftesi lezzetini keşfedip, tarihi alan ve kaplıcalarını ziyaret edebilirisiniz. 


İnegöl’e nasıl gidilir?

İnegöl gelişen ekonomisi ve ilçe şartları ile ulaşım sıkıntısı yaşanmayan ilçelerden biridir.  Bursa merkezden temin ettiğiniz otobüs bileti ya da Yalova, İstanbul gibi merkezlerden aktarmalı araçlarla ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus