Kütahya - İslahiye Otobüs Bileti

Kütahya Hakkında
Kütahya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Kütahya otobüs bileti satan firmaları, Kütahya otobüs bilet fiyatları, Kütahya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Türkiye

Kütahya ilinin kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte yapılan arkeolojik kazılarda keşfedilen buluntular, ilçenin tarihini İ.Ö. 3000´li yıllara kadar dayandırmaktadır. İlçenin eski adları, ´´Cotieaum´´, ´´Kotiaeton´´ ve ´´Koti´´dir. 2015 TÜİK verilerine göre şehrin nüfusu yaklaşık 250 bin kişiden oluşmaktadır.İl merkezinde yer alan Dumlupınar Üniversitesi fiziksel açıdan Türkiye´deki en büyük kampüse sahip üniversitelerden birisidir. Kütahya şehri, Acemdağı (Yellice Dağı) civarında, Kütahya Ovası´nın güney kısmında kurulmuştur. Bölge, cumhuriyetin ilk yıllarında yatırımlar yapılarak canlandırılmaya çalışılmıştır. Halihazırda kiremit ve tuğla ocakları, şeker ve azot fabrikaları ve çinicilik faaliyetleri devam etmektedir. Kütahya otobüs bileti Türkiye´deki hemen her şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir. Osmanlı Devleti´nin tarihinin pek çok araştırmacı tarafından Kütahya´da başlatılması, ilin tarihsel açıdan önemini artırmaktadır. Bu nedenle yerli ve yabancı pek çok turist her sene Kütahya´da Osmanlı İmparatorluğunun izini sürmektedir. 

Kütahya´da Gezilecek Yerler

                    Aizanoi Antik Kenti

                    Kütahya Arkeoloji Müzesi

                    Kütahya Kalesi

                    Kütahya Ulu Camii

                    Macar Evi Müzesi

                    Çini Müzesi

                    Hayme Ana Türbesi

                    Kütahya Çinciler Çarşısı

                    İznik Çini

                    Güral Porselen

                    Dumlupınar Şehitliği

 

İslahiye Hakkında

İslahiye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Gaziantep’in en güzel yönlerinden olan, İslahiye otobüs bileti satan firmalarıİslahiye otobüs bilet fiyatlarıİslahiye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İslahiye, Gaziantep’in bir ilçesidir. Gaziantep iline bağlı olmasına karşın coğrafi olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Dolayısıyla iklimi Akdeniz iklimine yakındır. İlçe sakinlerinin geçim kaynağı genel olarak tarımdır. İlçede üzüm festivali yapılmaktadır. Nüfusu yaklaşık 60.000 olan ilçenin yüzölçümü 1513 kilometre karedir. 

İslahiye’ye Nasıl Gidilir?

İslahiye ilçesi, Gaziantep il merkezine 88 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşuları Gaziantep merkez ilçesi, Kilis, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Suriye’dir. İslahiye ilçesine gitmek isteyenler İslahiye otobüs bileti satın alarak buraya varabilirler. 

İslahiye’de Gezilecek Yerler

İlçe, özellikle yayla turizmi bakımından zengindir. Huzurlu ve Karagöz yaylaları turizm bakanlığı tarafından onaylanmış yaylalarıdır. Ayrıca Yesemek adındaki açık hava müzesi de görülmeye kesinlikle değerdir. Bölge, gri renkte “dolarit” diye adlandırılan bazalt taşlardan oluşmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde toplamda 500’e yakın yontu ve heykel taslağına ulaşılmış olan alan bu çalışmalardan sonra açık hava müzesine haline getirilmiştir. Zincirli köyü de gezilmesi tavsiye edilen bir başka yerdir. Burada Samal adında bir krallık kenti ve kalesi bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen İslahiye Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus