Kütahya - Kaş Otobüs Bileti

Kütahya Hakkında
Kütahya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kütahya´nın en güzel yönlerinden olan, Kütahya otobüs bileti satan firmaları, Kütahya otobüs bilet fiyatları, Kütahya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kütahya, Türkiye

Kütahya ilinin kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte yapılan arkeolojik kazılarda keşfedilen buluntular, ilçenin tarihini İ.Ö. 3000´li yıllara kadar dayandırmaktadır. İlçenin eski adları, ´´Cotieaum´´, ´´Kotiaeton´´ ve ´´Koti´´dir. 2015 TÜİK verilerine göre şehrin nüfusu yaklaşık 250 bin kişiden oluşmaktadır.İl merkezinde yer alan Dumlupınar Üniversitesi fiziksel açıdan Türkiye´deki en büyük kampüse sahip üniversitelerden birisidir. Kütahya şehri, Acemdağı (Yellice Dağı) civarında, Kütahya Ovası´nın güney kısmında kurulmuştur. Bölge, cumhuriyetin ilk yıllarında yatırımlar yapılarak canlandırılmaya çalışılmıştır. Halihazırda kiremit ve tuğla ocakları, şeker ve azot fabrikaları ve çinicilik faaliyetleri devam etmektedir. Kütahya otobüs bileti Türkiye´deki hemen her şehir merkezinden rahatlıkla temin edilebilir. Osmanlı Devleti´nin tarihinin pek çok araştırmacı tarafından Kütahya´da başlatılması, ilin tarihsel açıdan önemini artırmaktadır. Bu nedenle yerli ve yabancı pek çok turist her sene Kütahya´da Osmanlı İmparatorluğunun izini sürmektedir. 

Kütahya´da Gezilecek Yerler

                    Aizanoi Antik Kenti

                    Kütahya Arkeoloji Müzesi

                    Kütahya Kalesi

                    Kütahya Ulu Camii

                    Macar Evi Müzesi

                    Çini Müzesi

                    Hayme Ana Türbesi

                    Kütahya Çinciler Çarşısı

                    İznik Çini

                    Güral Porselen

                    Dumlupınar Şehitliği

 

Kaş Hakkında
Kaş Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Kaş otobüs bileti satan firmaları, Kaş otobüs bilet fiyatları, Kaş otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kaş´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Şanlıurfa Otobüs Firmaları

                    Sinop Otobüs Firmaları

                    Antalya Otobüs Firmaları 


Kaş´ın Kısa Tarihçesi

Kaş köyleri eldeki verilere göre, Lykia medeniyetinin en mühim bölgesidir. Teke yarımadasında bulunan sahillerin İ.Ö.  6 bin yıldan beri iskan edildiği hususunda uzlaşılmıştır. Kaş büyük bir tepe ve Akdeniz arasında kurulmuş bir yerleşim yeridir. Kaş, genel olarak kuzeybatı yönünde gelişmiştir, nüfus orada yoğunluk kazanmıştır.Kaş`ın önceki adı Antiphellos`tur. Bu addan da anlaşılacağı üzere Kaş eski bir Lykia şehridir.

Günümüze kaş ahalisi geçimini yaz aylarında turizm amaçlı otel, pansiyon ve motel işletmeciliği yaparak yaşamını idame ettirmeye çalışmaktadır. Kaş halkının çoğunun yayla köylerinde toprakları vardır. Yayla ve ovalarda ülkemizi çin son derece önemli olan yaş sebze, meyve ve çiçek üretimi yapılmaktadır. Kış aylarında da üretim seralarda yapılmaya çalışılır; mahsüller ihracat yoluyla yurt dışına dahi satılır. Göze çarpan bir başka şey ise dağlık ve yüksek alanlarda elma üretimi yapılmasıdır. Kaş ekonomisinin çoğunu Turizm gelirleri oluşturmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisidir. Bunun için Kaş otobüs bileti gerek Antalya´dan gerekse çevre şehir ve ilçelerden rahatlıkla bulunabilir. 


Kaş´ta Gezilecek Yerler

                    Kaputaş Plajı

                    Kekova

                    Kaleköy Limanı

                    Antiphellos Antik Tiyatrosu

                    Büyük Çakıl Plajı

                    Hidayet Koyu

                    Aslanlı Lahit

                    Akçagerme Plajı

En Çok Tercih Edilen Kaş Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus