Kuyucak Otobüs Bileti

Kuyucak Seferi Yapan Firmalar
Kuyucak Hakkında

Kuyucak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aydın’ın en güzel yönlerinden olan, Kuyucak otobüs bileti satan firmalarıKuyucak otobüs bilet fiyatlarıKuyucak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kuyucak, Aydın
Aydın ilinin bir ilçesi olan Kuyucak, 23 köyü ile birlikte tarım faaliyetleri bakımından oldukça gelişmiş bir yerdir. En çok incir yetiştirilmekte olan Kuyucak’ta, portakal ve zeytin yetiştiriciliği de mevcuttur. Ayrıca ilçede tarım dışında hayvancılıkla da uğraşılmaktadır.

İlçenin isminin hikayesi şu şekilde anlatılır: İlçede çok fazla kuyu bulunması sebebiyle buraya Kuyuçok denilmiştir ve zamanla ismi Kuyucak’a evirilmiştir.

Kuyucak ilçesinde Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı bir meslek yüksekokulu bulunmaktadır. 800 üzerinde öğrenciyi bünyesinde barındıran bu okul dışında, bir adet lise üç adet de ortaokul vardır. Köyden kente göçün varlığı sebebiyle nüfusu gittikçe azalan ve bu sebeple de bu kadar adette okulun ilçe için yeterli olduğu düşünülebilecek Kuyucak ilçesinde tarıma yeterince yatırım yapıldığı da söylenemez.

Kuyucak ilçesi Aydın il merkezine yaklaşık olarak 57 km uzaklıktadır ve Aydın ilinin en doğusunda yer alan ilçelerden biridir. Ayrıca Buharkent ve Nazilli’ye komşu olan Kuyucak’a ulaşım karayollarından kolay bir şekilde yapılabilir. Kuyucak otobüs bileti almanız bunun için yeterlidir. 

En Çok Tercih Edilen Kuyucak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus