Laçin Otobüs Bileti

Laçin Seferi Yapan Firmalar
Laçin Hakkında

Laçin Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorumun en güzel yönlerinden olan, Laçin otobüs bileti satan firmaları, Laçin otobüs bilet fiyatları, Laçin otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çorum,
Laçin

Laçin, Çorum’un önemli ilçelerinden bir tanesidir. Laçin 1990 yılından önce, Büyüklaçin ve Küçüklaçin adlı iki köyden oluşmaktaydı. Bu tarihten sonra iki köyün birleşmesiyle ilçe olmuştur. İlçede tipik karasal iklim ve Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. İlçe ekonomisinin büyük bir kısmı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bununla beraber son dönemlerde ilçede tavuk çiftlikleri de kurulmaya başlanmıştır. 

Laçin’de Gezilecek Yerler

Laçin Kaplıkaya Anıtsal Kaya Mezarı: Anıtsal mezarlar, Çorum’un 27 km. kuzeyinde yer almaktadır. Kırkdilim mevkiinde yer alan mezarlar, sarp, kayalık ve derin vadilerden oluşan engebeli bir arazi üzerinde kurulmuştur. Helenistik döneme ait olan kaya mezarı Komutan İkezios’a aittir. Mezar, M.Ö 2. Yy’da yapılmıştır. Mezar odasının girişinde “İKEZİOS” yazısı bulunmaktadır.

Laçin Hamamı: Çorum il merkezine 40 km. mesafede bulunmaktadır. Kaplıca niteliğinde olan hamamın içme kürleri, idrar sökücü özelliği taşımaktadır. Bu yapıların yanı sıra, Büyük Laçin Mağarası da tarihi özelliği ile turistlerin uğrak noktası konumundadır. Laçin otobüs bileti alarak bu eserleri görebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Laçin Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus