Lalapaşa Otobüs Bileti

Lalapaşa Seferi Yapan Firmalar
Lalapaşa Hakkında

Lalapaşa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Edirne’nin en güzel yönlerinden olan, Lalapaşa otobüs bileti satan firmaları, Lalapaşa otobüs bilet fiyatları, Lalapaşa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Edirne, Lalapaşa

Özellikle Hamzabeyli sınır kapısının açılmasıyla ticaret ve turizm olarak gelişen Lalapaşa’nın tarihte önemli bir yeri vardır. Osmanlı döneminde  şehzadelerin dinlenme ve avlanma yeri olan bu ilçenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Aynı zamanda bölge halkı kara ve su avcılığına da büyük ilgi duymaktadır. Sadece kendi bölgesinin insanı değil çevre il ve ilçelerden de bu bölgeye avlanma amacıyla gelen kişi sayısı fazladır. Ayrıca son zamanlarda yapılan arkeolojik kazılar bölgenin tarihinin çok uzun bir geçmişe dayandığını göstermektedir. 

Lalapaşa’da Gezilecek Yerler

·         Muhiddin Baba Türbesi: Anadolu Yörük Türklerinden olan Muhiddin Baba burada doğmamasına rağmen, buraya gelip yerleşmiş ve burada da hayatını kaybetmiş. Onun anısına yapılmış olan bu türbe yıl içinde yerli turisti ağırlamaktadır.

·         Dolmenler:  Tarih öncesinde mezar olarak kullanılan bu yapılar, Türkiye sınırları içerisinde sadece iki yerde vardır. Bunlardan birisini de  Lalapaşa otobüs bileti ile seyahat ederek  görme fırsatını yakalayabilirsiniz.

·         Tümülüsler:   Mezar odasının üzerine, taş ve toprak yığılması sonucu oluşan tepecik anlamına gelen tümülüslerden, bu bölge ve civarlarında çok sayıda bulunmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Lalapaşa Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus