Lüleburgaz Otobüs Bileti

Lüleburgaz Seferi Yapan Firmalar
Lüleburgaz Hakkında

Lüleburgaz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kırklareli’nin en güzel yönlerinden olan, Lüleburgaz otobüs bileti satan firmaları, Lüleburgaz otobüs bilet fiyatları, Lüleburgaz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kastamonu Lüleburgaz İlçesi Hakkında Bilgiler

Lüleburgaz, Türkiye´nin Kırklareli iline bağlı bir ilçedir. İlçenin sınırları dâhilinde 6 belde 30 köy bulunmaktadır. Çorlu, Edirne, Tekirdağ´dan sonra Trakya´nın 4. en büyük yerleşim yeridir. Lüleburgaz, Kırklareli´nin en büyük ve en gelişmiş ilçesidir. Kırklareli´nin güneyinde, sanayisi yoğun bir yerdir. 

Lüleburgaz İlçesinde Bilinmesi Gereken Yerler

Lüleburgaz ve civarı milattan önceki dönemde Trakya, Büyük İskender ve Roma İmparatorluğu hâkimiyetine girdi. Roma İmparatorluğu´nun bölünme döneminde Bizans egemenliğine giren Lüleburgaz, Osmanlı´nın kuruluş döneminde Osmanlı´nın eline geçti. 14. yüzyıldan 1919´a kadar Osmanlı egemenliğinde kalan Lüleburgaz, Türk Kurtuluş Savaşı´nın önemli kongrelerinden Lüleburgaz Kongresi´ne sahne oldu. Sevr Antlaşması´ndan sonra yöre Yunanlarca işgal edildi. Yöre, işgalden ancak Mudanya Mütarekesi´nden sonra kurtulabildi.

Lüleburgaz ilçesinin toplam nüfusu 2011 yılı verilerine göre 136.783 kişidir. Bunun 103.723´ü ilçe merkezinde 33.060´ı ise belde ve köylerdedir. 2000 yılına göre ilçe nüfusunda %16´lık bir artış görünmektedir. Nüfus artış oranı ülke genelinin çok üzerinde olup, artış genellikle diğer bölgelerden ve köylerden şehre yoğun göçten kaynaklanmaktadır. Lüleburgaz Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Lüleburgaz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus