Maden Otobüs Bileti

Maden Seferi Yapan Firmalar
Maden Hakkında
Maden Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel ilçelerinden biri olan, Maden otobüs bileti satan firmaları, Maden otobüs bilet fiyatları, Maden otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Elazığ, Maden

Elazığ’a 80km uzaklıkta bulunan tarihi şehir Maden’in turizm yönünden en önemli yeri Hazar Gölü’dür. Tarihi M.Ö. 2000 yıllarına kadar uzanan Maden, Doğu Torosların devamı olan Mihrap dağı eteklerinde bir vadinin yamaçlarında kurulmuştur. Hazar Gölünün doğusunda bulunan Gezin Ovası önemli bölgelerindendir. 

Maden’de Gezilecek Yerler

Hazar Gölü’nün yanı sıra, Yavuz sultan Selim tarafından fethedilen Maden İlçesinde, Eski Hükümet Konağı ve Maden Saat Kulesi ile 1872 yılında Sultan Hamit tarafından yaptırılmış olan Cami Kebir gezilecek yerler arasındadır. Maden ilçesinde bulunan ve İpekyolu’nun önemli geçiş güzergahı olan tarihi Şadyan Köprüsü, Çitli Höyüğü ve Şeyh Muhammet Kattal Türbesi de görülmesi gereken yerler arasındadır. Maden otobüs biletinizi hemen alıp bu tarihi yerleri mutlaka keşfetmelisiniz.

En Çok Tercih Edilen Maden Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus