Malatya - Adana Otobüs Bileti

Malatya Hakkında

Malatya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Malatya otobüs bileti satan firmaları, Malatya otobüs bilet fiyatları, Malatya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya
, Malatya

Tarihi ve turistlik yerleri oldukça fazla olan bölge kayısı cenneti olarak da bilinir. Bölgenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir.  Yemek kültürü, tarihi ve turistik yerleri, doğal güzellikleri ile Malatya, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 

Malatya’da Gezilecek Yerler

·         Gürpınar Şelalesi: Malatya’yı ziyaretiniz sırasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Gürpınar Şelalesi. Şelale hem doğal güzelliği hem de etrafında bulunan dinlenme yerleri ile çevre illerden de turist akınına uğramaktadır. Sizin de bu doğal güzelliği bir an önce öneririz. Malatya otobüs bileti ile bu doğa olayını yerinde görün.

·         Orduzu: Malatyalıların uğrak yeri olan bu mesire alanı, piknik alanları ve içinde bulundurduğu küçük bir göl ile huzurlu zamanlar geçirmek isteyenlerin, Malatya’ya geldiklerinde uğramadan gitmemeleri gereken yerlerden biri.

·         Arslantepe Höyüğü: Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Ayrıca bu höyük dünyanın en eski yerleşim yerlerinden kabul edilir. Malatya’ya yaklaşık 7 km uzakta ve ulaşımın kolay olması bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

 

Adana Hakkında

Adana Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Adana otobüs bileti satan firmalarıAdana otobüs bilet fiyatlarıAdana otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Adana Otobüs Seferleri


Adana Akdeniz Bölgesi’nin en sıcak şehirlerinden biridir. Bu sebeple de turistler tarafından en çok ziyaret edilen illerden biridir. Adana’ya seyahat etmek istediğinizde,yolculuk edeceğiniz saati belirleyip  Adana otobüs bileti satın alabilirsiniz. Adana Otogarı ise Seyhan ilçesine bağlı Fevzi Çakmak  Mahallesi’nde yer almaktadır. Otogardan şehir içine gidebileceğiniz araçları bulmak ise otogar civarında oldukça kolaydır. Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz servisleri de bulunuyor.


Adana´da Gezilecek Yerler

Adana’nın en eski tarihi bölgeleri ise Kadirli ilçesindeki Karatepe mevkiinde bulunuyor. Bu bölgede Hititler zamanından kalıntılar yer almaktadır.  Adana şehrinin kuruluş efsanesi ise mitolojik bir hikayeye dayanıyor. Efsaneye göre şehir Uranüs’ün oğulları Sarus ile Adanus tarafından kurulmuş bu sebeple de ismine Adanus’un adı olan Adana denmiştir.  Ayrıca Adana sahilinde yer alan Karataş liman harabeleri  ile Magarsus’un kalesi ve tiyatrosu yer almaktadır. Adana Ceyhun yolu üzerinde ise Bizans döneminden kalma Yılan Kale yer almaktadır. Turistleri hem liman şehirlerine yakınlığı hem de otantik ve tarihi havası ile kendisine çeken Adana’yı ziyaret etmek keyifli bir seyahat olacaktır.  

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus