Malatya - Batman Otobüs Bileti

Malatya Hakkında

Malatya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Malatya otobüs bileti satan firmaları, Malatya otobüs bilet fiyatları, Malatya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya
, Malatya

Tarihi ve turistlik yerleri oldukça fazla olan bölge kayısı cenneti olarak da bilinir. Bölgenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir.  Yemek kültürü, tarihi ve turistik yerleri, doğal güzellikleri ile Malatya, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 

Malatya’da Gezilecek Yerler

·         Gürpınar Şelalesi: Malatya’yı ziyaretiniz sırasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Gürpınar Şelalesi. Şelale hem doğal güzelliği hem de etrafında bulunan dinlenme yerleri ile çevre illerden de turist akınına uğramaktadır. Sizin de bu doğal güzelliği bir an önce öneririz. Malatya otobüs bileti ile bu doğa olayını yerinde görün.

·         Orduzu: Malatyalıların uğrak yeri olan bu mesire alanı, piknik alanları ve içinde bulundurduğu küçük bir göl ile huzurlu zamanlar geçirmek isteyenlerin, Malatya’ya geldiklerinde uğramadan gitmemeleri gereken yerlerden biri.

·         Arslantepe Höyüğü: Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Ayrıca bu höyük dünyanın en eski yerleşim yerlerinden kabul edilir. Malatya’ya yaklaşık 7 km uzakta ve ulaşımın kolay olması bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

 

Batman Hakkında
Batman  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Batman’ın en güzel yönlerinden olan, Batman  otobüs bileti satan firmaları, Batman otobüs bilet fiyatları, Batman otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Batman’a Nasıl Gidilir?  

Batman, Türkiye’nin Güneydoğu’sunda yer alan bir ildir. Türkiye’nin hemen her yerinden bölgeye Batman otobüs bileti ile seyahat etmek mümkündür.  Dicle Nehri’nin aktığı topraklar olarak oldukça verimlidir. Bu verimli topraklara tarih boyunca birçok uygarlık yerleşmiştir.  Bu sebeple bölgenin tarihi zenginliği farklı kültürlerden gelmektedir.  Tüm dünya tarafından ilgi çeken Hasankeyf antik kenti ve bölgedeki diğer antik kentler turistlerin yoğun ilgisine sahiptir. Ortaçağdan kalan tarihi köprüsü, mağaraları, camileri ile Batman ili çok zengin bir kültür karışımına sahiptir. Şehrin Sümerlere kadar uzanan bir tarihi vardır.  Ayrıca bölgede 1940 yılında petrol bulunmuştur. Bölgede önemli petrol yatakları vardır. Şehir coğrafi konumu nedeniyle uzak Akdeniz iklimine sahiptir. Yaz ayları sıcak ve kurak kış ayları ise zaman zaman sert geçmektedir.  Son yıllarda şehre yapılan yatırımlar sayesinde il ekonomisinde önemli bir gelişme olmuştur.  Sanayi hızı Türkiye sıralamasında 15’e kadar yükselmiştir. Ayrıca gelişen inşaat sektörü de ilde istihdamı arttırtmıştır. En meşhur yemekleri sac yemekleri, Büryan ve içli köftedir. Güneydoğu’ya has bu lezzetleri tatmadan şehirden ayrılmamak gerekir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus