Malazgirt Otobüs Bileti

Malazgirt Seferi Yapan Firmalar
Malazgirt Hakkında

Malazgirt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Muş’un en güzel yönlerinden olan, Malazgirt otobüs bileti satan firmaları, Malazgirt otobüs bilet fiyatları, Malazgirt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Malazgirt İlçesi Hakkında Bilgiler

Doğu Anadolu’nun yüksek düzlüklerinde M.Ö iki bine ait yerleşmeler yeterince gün ışığına çıkarılmadığından Urartular öncesine ait tarihler için kesin bilgiler yoktur. Ancak az sayıda ele geçen Hitit seramiği bize bölgenin dolayısıyla Malazgirt’in Hitit etkisi altında olabileceğini akla getirmektedir.  Ayrıca bölgenin Anadolu Kafkaslar ve İran arasında geçiş alanı olması,  altın ve gümüş yataklarına yakınlığı, tarım ve hayvancılığa elverişli bir coğrafyasının bulunması bölgedeki çok sayıda höyükten elde edilen ilk çağ malzemesi Malazgirt’in önemli yerleşim alanları arasında olduğunu göstermektedir. 

Malazgirt İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Selçuklu dönemine ait tarihi şehitler mezarlığı, Malazgirt Kalesi, Hatun Köprüsü, Kız Köprüsü, Bostan Kalesi görülmeye değer yerlerdir. İlçede çeşitli höyük ve mağaralar da bulunmaktadır. Ayrıca tıkızlı kalesi, zincirli kalesi vardır, tarihi İpekyolu da Malazgirt noktasından geçiyordu.

Malazgirt Kalesi, kalenin tarihi Urartulara kadar uzanmaktadır. İlçenin sembolü olan kale, Diyarbakır surlarıyla benzer özelliklere sahiptir. Kalenin surları 1750 metreyi bulur. Günümüzde mesire yeridir. Kale Parkı, Avrupa´nın en güzel parklarından biri olarak seçilmiştir.

Zafer Anıtı, kültür Bakanlığı tarafından 1989 yılında yapılan 42 metre yüksekliğinde bir anıttır. Anıt sütunları arasındaki boşluklar Türkler´in Anadolu’ya geçişini, sütunlar ise Anadolu’nun Kapısını simgelemektedir. Anıtların bulunduğu yerde 26 Ağustos´ta kutlamalar yapılır. Malazgirt Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Malazgirt Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus