Malkara Otobüs Bileti

Malkara Seferi Yapan Firmalar
Malkara Hakkında

Malkara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tekirdağ’ın en güzel yönlerinden olan, Malkara otobüs bileti satan firmaları, Malkara otobüs bilet fiyatları, Malkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tekirdağ,
Malkara

Kuzeyinde Hayrabolu, doğusunda Tekirdağ merkezi ile komşu olan ilçe batısında Edirne ile komşudur. İlçenin temel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Bu durum mutfak kültürünün zenginleşmesine katkı sağlamıştır. Tarhana, peynir helvası ve nohutlu ekmek gibi lezzetleri meşhurdur. İlçenin en önemli tarım ürünü ayçiçeği ve üzümdür. Verimli arazilerde yetişen bu üzümler hem iç piyasaya sürülmekte hem de dünyanın en önemli şarap firmaları bu üzümleri gelip bu bölgeden almaktadır. Bu üzüm bağlarını yerinde görmenizi tavsiye ederiz. 

Malkara’da Gezilecek Yerler

·         Yenatuz Harabeleri: Bizans döneminden kalan bu yapılar Kermeyan Köyü’nden bulunmaktadır. Hristiyanlık öncesi için önemli bir yerdir.

·         Mermer Çeşme: Hüsrev Kethüda tarafından yaptırılmış olan çeşme günümüzde de kullanılmaktadır. Yontulmuş mermer taştan yapılmıştır.

·         Gazi Ömer Bey Türbesi: İbadete açık olan türbe, kesme taştan tapılmış tipik Osmanlı türbesi özellikleri taşımaktadır.

·         Kermeyan Kalesi: Dışı Keşan taşları ile kaplanmış kale Kermeyan köyü sınırları içinde bulunmaktadır.

Malkara otobüs bileti alarak bu güzel ilçedeki tarihi ve turistlik yerleri görmenizi, yemeklerinden tatmanızı tavsiye ederiz.

 

En Çok Tercih Edilen Malkara Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus