Maltepe Otobüs Bileti

Maltepe Seferi Yapan Firmalar
Maltepe Hakkında

Maltepe Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un en güzel yönlerinden olan, Maltepe otobüs bileti satan firmaları, Maltepe otobüs bilet fiyatları, Maltepe otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul, Maltepe

İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçelerinden olan Maltepe, Kadıköy, Kartal, Sancaktepe ve Ataşehir ile komşudur. 500 bine yaklaşan nüfusu ile önemli bir potansiyel taşımaktadır. Bölgenin adı hazine ve altınların yığıldığı tepe anlamına gelmektedir. Osmanlı Döneminde yaşayan Rum halkı da bölgedeki tarihi yapılara katkı sağlamıştır. Tarihi Bizanslılara dayanan Maltepe’de tarihi ve turistik yerlerin dışında eğlence ve ticaret alanında da aradığınız her şeyi bulmak mümkün. 

Maltepe’de Gezilecek Yerler

·         Fenerli Köşk: Sahibi Rasim Paşa olan bu köşk adını girişinde bulunan altı köşeli fenerden almaktadır.

·         Bakireler Tapınağı: Maltepe Süreyya Plajında bulunan bu tapınak,  kıyıya 50 metre uzaklıkta bulunmaktadır. Yunan mitolojisinde evlenmek isteyen genç kızların, bu mesafeyi yüzerek karşı tarafta bulunan tapınağa geçtikleri söylenir.

·         Remzi Paşa Köşkü: 1. Dünya Savaşı’nda bu bölgeden Çanakkale’ ye gönderilen askerlerin geçiş noktası ve dinlenme noktası olarak kullanılan Remzi Paşa Köşkü Çamdibi’nde yer almaktadır.

Maltepe otobüs bileti alarak tüm bu güzellikleri görmeniz mümkün.

En Çok Tercih Edilen Maltepe Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus